Ułańska szarża pijanego kierowcy. Kilkanaście minut zajęło mu zniszczenie trzech samochodów. 22-latek najpierw zderzył się czołowo z nadjeżdzającym lanosem, potem uderzył w hondę. Drogowy pirat zatrzymał się dopiero na zaparkowanym renault. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Nowy wystrój dzięki odnowieniu ścian, słoneczne klasy po wymianie okien i bezpieczny dojazd do szkoły. To zadanie jakie w okresie dwóch wakacyjnych miesięcy realizowane jest w Szkole Podstawowej w Gazomi Starej w gminie Moszczenica. Pierwszy dzwonek już za kilka dni, a tymczasem pracy przy remoncie pozostało dużo. Czy zdążą na czas? Dyrekcja placówki jest o tym przekonana.
W Piotrkowie rozpoczęły się VI Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy-"Skrzyżowania". W tym roku rzeźby tworzyć będą Agnieszka Mikołajczyk i Jarosław Borek z ASP w Łodzi oraz Magdalena Kowalczyk–architekt z Krakowa. Swój udział zapowiedział również Volker Hamann–kurator artystyczny spotkań.
Wśród piotrkowian rosną emocje, które wzbudzają kolejne wizje architektów, opracowujących rewitalizację centrum miasta, czyli Trakt Wielu Kultur.
Okres wakacji poświęcili na remonty w szkołach. Do zakończenie prac pozostało jeszcze półtora tygodnia, bo - jak zapewnia burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła - na 1 września wszystko musi być gotowe.
Ponad 310-ciu wystawców z całego kraju zaprezentuje się w ten weekend na błoniach zamku w Bykach podczas już XVII Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolniczej "Rol-Szansa". Trwają ostatnie przygotowania.
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego na tę pomoc czekali, od kiedy bezlitosny żywioł zniszczył dobytek ich życia. Urzędnicy z Gorzkowic, wiedząc, że ludzie nie chcą zostawiać zrujnowanych gospodarstw, że mają pełne ręce roboty, sami, w eskorcie policji, pojechali wypłacić do ręki zapomogi na odbudowę domów.
Szarzy ludzie wałęsający się po dworcach z tobołkiem w ręku lub żebrzący przy supermarketach. Tacy, których omija się szerokim łukiem. Ludzie bez własności, bez tożsamości, bez przyszłości! To ogólnie przyjęty stereotyp człowieka bez dachu nad głową. Bezdomność jest powszechna i dotyczy również Piotrkowa. Tragiczne położenie bezdomnych rodzi najróżniejsze pytania. Jak to się stało, że nie mają domu? Jak dają sobie radę? Kto im pomaga? I jakie są historie ich życia?
Jakie było zadowolenie jednego z mieszkańców Piotrkowa który przed sklepem spostrzegł swój skradziony przed trzema laty rower. Mężczyzna wczoraj rozpoznał pojazd i natychmiast poinformował o tym fakcie policję.
W Piotrkowie rozpoczął się V Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej „Nadzieja”. W dniach 28 - 31 sierpnia 2008 r., oprócz polskich gwiazd, wystąpią również goście specjalni z zagranicy.