Artykuły do tagu: bezdomni

Siarczyste mrozy nie odpuszczają. Służby mówią jednym głosem
Bardzo niskie temperatury, jakie nawiedziły w ostatnich dniach całą Polskę, nie ominęły również ziemi piotrkowskiej. Niestety zima zebrała już śmiertelne żniwo w Piotrkowie Trybunalskim. W nocy z niedzieli na poniedziałek (07-08.01.2024) do piotrkowskiego szpitala przywieziono mężczyznę w stanie głębokiej hipotermii, którego ostatecznie nie udało się uratować. Policjanci, medycy i osoby opiekujące się bezdomnymi mówią jednym głosem: Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!
Pokazali wielkie serca. Potrzebujący otrzymają prezenty
Już po raz czwarty odbyła się akcja pn. Zostań Mikołajem dla podopiecznych piotrkowskiej noclegowni. Wszyscy chętni mogli przygotować paczki dla potrzebujących, którzy wcześniej napisali listy z prośbą, co chcieliby otrzymać.
Częstowali bezdomnych herbatą. Wspólna akcja policji i MOPR
Piotrkowscy policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie patrolowali miejsca, w których schronienia szukają bezdomni.
O szóstej rano na mróz?
Czy osoby przebywające w piotrkowskim schronisku dla bezdomnych są proszone o opuszczanie ośrodka o 6 rano? O takiej sytuacji informowali słuchacze wtorkowego magazynu Magiel na antenie Strefy FM Piotrków. Te informacje dementuje kierownik piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych.
Policjanci sprawdzali pustostany
Piotrkowscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie sprawdzali miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia. Napotkani zostali poinformowani, gdzie mogą podziać się, gdy na zewnątrz panują trudne warunki atmosferyczne oraz gdzie znajdą pomoc, na przykład w postaci ciepłego posiłku.
Policjanci sprawdzają pustostany
Niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem dla osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych czy będących pod wpływem alkoholu. Wiedząc, że ktoś potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni. Reagujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu - apelują policjanci.
To była patologia, która tu mieszkała. Przez nich nie da się tutaj żyć - mówił reporterowi radia Strefa FM jeden z mieszkańców kamienicy, sąsiadującej ze spalonym pustostanem, w którym zamieszkali "na dziko" bezdomni.
Bezdomni pod opieką policji i pracowników socjalnych
Zima wróciła do Piotrkowa. Prognozy długoterminowe przewidują mrozy przekraczające minus 10 stopni. A to mogą być fatalne w skutkach warunki dla osób bezdomnych. Zwłaszcza w dobie pandemii. Dlatego miejsca, w których przebywają bezdomni będą w najbliższych dniach jeszcze intensywniej odwiedzane przez policję. Osoby bezdomne mogą też liczyć na pomoc Schroniska dla Osób Bezdomnych w Piotrkowie.
Policjanci sprawdzą miejsca, gdzie zimą przebywają bezdomni
W okresie zimowym, kiedy temperatura spada poniżej zera piotrkowscy dzielnicowi podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca gdzie mogą szukać schronienia i przebywać bezdomni. Sprawdzają pustostany, tereny piotrkowskich ogródków działkowych, gdzie w opuszczonych altankach szukają śladów ,, zimowych" lokatorów.
Piotrkowska noclegownia w dobie epidemii
Mają maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji, mają miejsce do odbywania kwarantanny, do tego nie wypuszczają z placówki swoich podopiecznych. Tak w warunkach epidemii radzą sobie w piotrkowskiej noclegowni.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat