Artykuły do tagu: ycie

Piotrkowska szkoła z nagrodą Centrum Nauki Kopernik
"Magnetyczny Rollercoaster" autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie, na jeden dzień stała się eksponatem w Centrum Nauki Kopernik. Jednocześnie młodzież z "ósemki" zdobyła tytuł laureata konkursu „Nauka dla Ciebie”.
Nauczyciele docenieni w Wolborzu
Dyrektorzy szkół i przedszkoli - zarówno publicznych, jak i prywatnych - z gminy Wolbórz wzięli udział w spotkaniu z burmistrzem Andrzejem Jarosem. Zorganizowano je z okazji Dnia Nauczyciela. Władze miasta wyraziły wdzięczność pedagogom za ich poświęcenie na rzecz dzieci i młodzieży.
Wicedyrektor Chrobrego dał się nabrać
- To naprawdę kolosalna niespodzianka! Szedłem do auli na apel z okazji Dnia Nauczyciela, a okazało się, że trafiłem na swoje spotkanie autorskie – mówi wicedyrektor piotrkowskiego I LO Konrad Chęciński, który właśnie wydał swoją pierwszą książkę.
Czy naprawdę brakuje nauczycieli?
Jeszcze kilka lat temu nauczyciele za wszelką cenę szukali pracy. Dziś to często praca szuka nauczycieli. Co się stało?
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 1
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 2
"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 3
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Którą szczoteczkę wybrać?
Zastanawiasz się, która szczoteczka najlepiej sprawdzi się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy powinieneś wybrać szczoteczkę elektryczną czy soniczną, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!
ZNP: z projektu budżetu państwa wynika, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli
Z projektu przyszłorocznego budżetu państwa wynika, że w subwencji oświatowej nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Z kolei niskie płace zniechęcają młodych do podjęcia pracy w szkołach, a doświadczeni nauczyciele rezygnują z pracy – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Więcej chętnych niż korepetytorów
Dopiero rozpoczął się rok szkolny, a już nie można znaleźć korepetytora, który skutecznie pomoże naszemu dziecku w nauce. Dotyczy to przede wszystkim specjalistów od matematyki, języków obcych, fizyki, chemii, języka polskiego. Prywatne lekcje zaczynają się około godziny 14.00, kończą o 21.00, od poniedziałku do soboty. Niestety, mimo to wielu chętnych nie może dostać się do prywatnego nauczyciela.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat