80 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych odebrało we wtorek (15.10.2024) z rąk prezydenta miasta Juliusza Wiernickiego listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła w Mediatece 800-lecia.
14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Większość placówek ponadpodstawowych w Piotrkowie miała z tej okazji dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W szkołach podstawowych tradycyjnie odbywały się gale i uroczyste akademie, był to też czas wręczania nagród nauczycielom.
We wtorek, 3 września, dzieci z Prywatnego Przedszkola Magdalena Jakubiak przeżyły wyjątkową przygodę – odwiedziły Urząd Miasta. Młodzi goście mieli okazję poznać pracę samorządu „od kuchni” i zwiedzić najważniejsze miejsca w magistracie przy Pasażu Rudowskiego 10.
34 piotrkowskich pedagogów odebrało w piątek (30.08.2024) z rąk prezydenta Juliusza Wiernickiego awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie od rana ustawiła się wielka kolejka chętnych odebrać zaświadczenie o niekaralności. To głównie nauczyciele oraz osoby pracujące z dziećmi, potrzebują oni bowiem dokumentu przed nowym rokiem szkolnym. Zdaniem słuchaczy radia Strefa FM pojawiła się informacja, że taki dokument najszybciej wyrobi się właśnie w Piotrkowie, przez co nauczyciele przyjeżdżają po niego z całego regionu, a nawet z Łodzi.
We wtorek (27.08.2024) troje nauczycieli ze szkół prowadzonych przez powiat piotrkowski złożyło uroczyste ślubowanie, uzyskując awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.
13-letnia Marysia Krak choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe z przewagą lewej strony. Rodzina wraz z dziewczynką nie poddaje się jednak i walczy o usamodzielnienie się Marysi. "Dzielna wojowniczka" jak nazywają ją rodzice, ma szanse chodzić samodzielnie, potrzebna jest jednak kosztowna rehabilitacja. Aby zebrać na nią środki, rodzice Marysi organizują wyjazd rowerowy "Gofry z Marysią na Helu". Start wycieczki nad morze z Piotrkowa Trybunalskiego zaplanowano na piątek.
11 – letni Kacper rozłożył na ulicy mały kramik i sprzedaje. Marzy, by zebrać pieniądze na wycieczkę do Krakowa. Chce zobaczyć smoka wawelskiego, rynek i sukiennice. Na dodatek właśnie zepsuł mu się telefon, a nowy wyświetlacz to koszt nawet kilkuset złotych.
Uczestnicy artystycznych, wakacyjnych warsztatów z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zwiedzali Królewski Zamek w Chęcinach.
Osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy, np. nauczyciele często są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. By temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej ZUS.