Wicedyrektor Chrobrego dał się nabrać

ePiotrkow Czwartek, 14 października 20218 9072
- To naprawdę kolosalna niespodzianka! Szedłem do auli na apel z okazji Dnia Nauczyciela, a okazało się, że trafiłem na swoje spotkanie autorskie – mówi wicedyrektor piotrkowskiego I LO Konrad Chęciński, który właśnie wydał swoją pierwszą książkę.

Ładuję galerię...

Spotkanie autorskie zorganizowano w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Wspólnie z uczniami oraz rodzicami przygotowała je Iwona Drobczuk, nauczycielka języka polskiego. - To była niespodzianka i tak miało pozostać do ostatniej chwili, czyli wejścia autora na salę i chyba rzeczywiście nam się to udało.

 

Wicedyrektor Konrad Chęciński rzeczywiście wyglądał na zaskoczonego, a nawet wzruszonego. Po powitaniu autora „Zła w Cmentarnej Górze”, wyświetlono poświęcony mu film. To debiut pisarski Chęcińskiego.

 

Książka jest typowym kryminałem, ale osadzonym na polskiej prowincji. Jest tam wieś pośród lasów oraz pobliskie miasteczko, ale nie jest to Piotrków.  Zresztą ono w ogóle w książce nie ma nazwy. W mojej powieści dochodzi do zaginięcia, później ktoś zostaje zamordowany. Potem zdarzają się jeszcze kolejne zabójstwa, a to wszystko jest ze sobą powiązane, jak w typowym kryminale.

- podkreśla autor.

 

Prace nad książką autor zaczął około pięć lat temu . - Kilkukrotnie miałem chwile zwątpienia, przerywałem prace przy niej, a nawet chciałem zrezygnować. Ostatecznie nie poddałem się i po przeszło roku wytężonego pisania mój pierwszy kryminał był ukończony – wspomina wicedyrektor I LO.

 

Książka trafiła do kilku wydawnictw. W listopadzie 2020 roku, jedno z nich samo zwróciło się do autora o prawa do publikacji „Zła w Cmentarnej Górze”. Prace wydawnicze zajęły niecały rok i obecnie kryminał jest dostępny w sprzedaży internetowej.


Książkę czytali już m.in. Iwona Drobczuk, a także Henryk Michalski, czyli dyrektor I LO. Oboje podkreślają, że bardzo dobrze się ją czyta i trudno się od niej oderwać. - Jestem przekonany, że po jej przeczytaniu każdy będzie czekał z niecierpliwością na kolejne publikacje Konrada – mówi dyrektor „Chrobrego”.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Studenci ~Studenci (Gość)14.10.2021 23:15

Zajefajny człowiek, w sumie, od zawsze wykładał literaturę amerykańską, więc debiut to była kwestia czasu :) śpiewa i gra na dodatek. Pozdrawiają studenci najlepszego rocznika :)

20


Nauczyciel ~Nauczyciel (Gość)14.10.2021 22:35

nie dzień nauczyciela tylko Dzień Edukacji Narodowej !!!

30


mj ~mj (Gość)14.10.2021 16:01

Gratuluję Panu tego zaszczytnego wydarzenia i życzę kolejnych autorskich zaszczytów.

50


Laleczko na 14 ~Laleczko na 14 (Gość)14.10.2021 11:07

Piękna dziewczyna na zdjęciu nr 14 nie wiedziałem że do Chrobrego tak ładne kobiety chodzą

42


No i super ~No i super (Gość)14.10.2021 10:26

Trzeba brać przykład. Zamiast grzebać w internetach, hejtować co się da... trzeba znaleźć własną pasję i ją realizować. Brawo Panie Konradzie. Trzymam kciuki za sukces.

180


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat