Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozpatrzył odwołania w ramach I naboru do programu Ochrona Zabytków. Pieniądze popłyną także do Piotrkowa Trybunalskiego.
KGHM obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia utworzenia kombinatu górniczo-hutniczego miedzi, który z czasem stał się światowym potentatem w branży wydobywczej. Spółka świętuje jubileusz i odważnie patrzy w przyszłość pełną wyzwań i innowacyjnych projektów.
Piłkarze UKS Concordii po 164 dniach przerwy powrócili do rozgrywek. Liderzy A-klasy podejmowali na swoim boisku Victorię Żytno. Po bardzo zaciętym i mogącym się podobać meczu oraz trzech bramkach kapitana drużyny, piotrkowianie ostatecznie wygrali 3:2(1:0).
Po zimowej przerwie na sztuczne boisko Stadionu Miejskiego powrócili piłkarze-amatorzy. Najwyższe zwycięstwo w 12. kolejce odnieśli zawodnicy Eko Luka.
Policjanci z sulejowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń bez niezbędnego zezwolenia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
Wrócił sezon na jednoślady i wróciły zdarzenia drogowe z ich udziałem. W Bełchatowie ranni zostali mężczyzna prowadzący motocykl i jego pasażer. Więcej szczęścia miał kierujący motorowerem, który po zderzeniu z autem na jednej z radomszczańskich ulic, uniknął poważniejszych obrażeń. W obu przypadkach, sprawcami zdarzeń byli kierowcy samochodów.
Wybuchowe pamiątki z okresu II wojny światowej znaleziono w Lesie Wolborskim w Piotrkowie. Miejsce zabezpieczają policjanci, bo będzie tam detonowana bomba lotnicza.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...