Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Obecnie obiekt ten jest nazywany Zamkiem, choć przez wieki występował pod różnymi nazwami. Można w wielu źródłach znaleźć go pod nazwą wieży lub pałacu wieżowego. Był siedzibą króla, którą zamieszkiwał on podczas obrad sejmowych.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego. W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie otrzymali jest powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.
Powiat Piotrkowski i gmina Sulejów przygotowują wspólnie inwestycję na Podklasztorzu. Na początek oba samorządy sfinansują dokumentację techniczną. Ostateczny projekt inwestycji poznamy pod koniec sierpnia tego roku.
Już dawno nie napadało tyle śniegu, co ostatnio, więc od razu dużą popularnością zaczęły cieszyć się kuligi. Zwłaszcza za miastem, sanki ciągnięte przez osobówkę lub traktor, to nierzadki widok. Z jednej strony spora frajda dla uczestników, a z drugiej ogromne niebezpieczeństwo.
14 lutego przypada 79. rocznica powstania Armii Krajowej. To uroczysty dzień dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy dziedziczą i kultywują tradycje powojennych organizacji niepodległościowych. Ten dzień to także święto dla tych z żołnierzy, którzy po szkoleniu przygotowawczym złożyli przysięgę wojskową.
Rynek Trybunalski w Piotrkowie stanowi centralny punkt średniowiecznego układu urbanistycznego. Choć nie jest największy, to pomieściły się na nim i królewskie orszaki i niejedna ekipa filmowa. Co warto wiedzieć o tej części piotrkowskiej starówki?
Mężczyzna podejrzewany o kradzież z włamaniem do skupu złomu na terenie Piotrkowa został zatrzymany przez tutejszych kryminalnych. Łupem złodzieja padły pieniądze, katalizatory i 100 kilogramów miedzi. 29-latek działał w warunkach multirecydywy i był poszukiwany za wielokrotne, wcześniejsze włamania.
We wtorkowe południe licznie zebrani piotrkowianie wspólnie pożegnali podczas nabożeństwa pogrzebowego Jerzego Pokutyckiego, wieloletniego dyrektora Technikum Przemysłu Szklarskiego, czyli obecnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, a także niezwykle zasłużonego obywatela naszego miasta.
W ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim, można było przeżyć motoryzacyjne emocje, dzięki przejażdżce samochodem terenowym. Kilka takich pojazdów było do dyspozycji mieszkańców miasta przy ulicy Michałowskiej.