Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.
- W mojej ocenie, w sprawie Trynkiewicza, nie było innej możliwości, niż kara śmierci - mówi piotrkowska prokurator Małgorzata Ronc, która była gościem programu "7 metrów pod ziemią", prowadzonego przez Rafała Gęburę. Sprawa Mariusza Trynkiewicza była jedną z dwóch, w których wnosiła o karę śmierci.
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
Trwa pozimowe sprzątanie Wolborza. Pomaga w tym specjalistyczny traktor z zamiatarką, który zakupiony został przez Urząd Miejski w grudniu ubiegłego roku. Miejscy pracownicy sprzątają nieczystości, jakie pozostały po zimie czy piasek zalegający na chodnikach i ulicach.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Szczypiorniści Piotrkowianina przegrali mecz 17. Serii PGNiG Superligi z TORUS Wybrzeżem Gdańsk 26:27 (13:13), mając w końcówce otwartą drogę do pierwszego zwycięstwa za trzy punkty przed własną publicznością. Na trzy minuty przed końcem było bowiem 26:25 dla drużyny Bartosza Jureckiego. Piotrkowianin miał piłkę i grał w podwójnej przewadze. Zszedł jednak z boiska pokonany.
W dniach od 15 do 19 marca żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kurs przetrwania pn. "SERE na poziomie B" w terenie leśnym. Kurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną i odbył się w 9ŁBOT po raz pierwszy. Grupa Terytorialsów przez kilka dni musiała przetrwać na terenie Nadleśnictwa Przedbórz, z ograniczonym dostępem do pożywienia i wody, wykonując szereg zadań w trudnych warunkach atmosferycznych w określonym czasie.
17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.