Advertisement

Artykuły do tagu: Księgowość

Jakie usługi mogą ułatwić prowadzenie firmy?
Prowadzenie swojej działalności gospodarczej wymaga dużego zaangażowania, a także odpowiedniego podejścia. Bez względu na to w jakiej dziedzinie działa firma należy pamiętać, że jej prowadzenie wiąże się z wykonywaniem różnego rodzaju czynności. Jednak nie każdy właściciel firmy musi znać się na wszystkim i pewne czynności może zlecić pracownikowi lub firmie zewnętrznej. Co więcej, wiele firm podejmuje stałą współpracę z różnego rodzaju firmami, aby te regularnie wykonywały zlecone zadania. Jeśli chcesz się dowiedzieć z jakich usług warto skorzystać podczas prowadzenia firmy, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.
Księgowość online rozwiązanie dla małych firm
Małe firmy, niezatrudniające księgowego, mają do wyboru dwie opcje: stacjonarne biuro rachunkowe albo księgowość online. Opcja druga jest coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców, szczególnie tych ceniących sobie wygodę oraz oszczędność pieniędzy. Co decyduje o tym, że księgowość w chmurze jest tak dogodną alternatywą?
Faktoring – 4 wskazówki, jak zachować płynność finansową w firmie
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Prowadzisz firmę? Jesteś księgowym? Czy wiesz o nowych obowiązkach z tym związanych?
Bogdan Zatorski, ekspert podatkowy, ekonomiczny i księgowy związany z programami finansowo-księgowymi w firmie SAGE. Jej pracownik od 19 lat, a wcześniej również ekonomista i księgowy z bardzo bogatym doświadczeniem.
Nowoczesna księgowość dla małych firm
Prowadzenie księgowości dla małych firm może być niezwykle proste i wygodne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się to robić w sposób nowoczesny. Elektroniczna księgowość niesie za sobą wiele zalet.
Ekonomik wykształcił
Drużyna absolwentów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie odniosła sukces w III edycji ogólnopolskiego konkursu "Księgowi Przyszłości".
Księgowość i podatki - przekaż je w ręce specjalistów
Prowadzenie księgowości i firmowego rachunku to nie lada wyzwanie, nawet w perspektywie krajowej. A co z przedsiębiorstwami działającymi globalnie? Każdy rynek to inne prawa, procedury i obowiązki. Co zrobić, by nasza księgowość w czasie rzeczywistym reagowała na wszelkie zmiany i nowe wymogi? Idealnym wyjściem może się okazać zewnętrzna obsługa rachunkowa.
Wystawianie faktur w 2017 roku
Wyróżniamy kilka rodzajów faktur – tradycyjną fakturę VAT, uproszczoną, eksportową, zwolnioną z VAT, marżę, zaliczkową, końcową czy fakturę pro forma.... Którą kiedy się posługiwać, co odróżnia je od pozostałych? Wybraliśmy trzy z nich – może nie tyle najważniejsze, ile takie, które każdy początkujący przedsiębiorca po prostu powinien znać.
Warto zlecić prowadzenie księgowość firmowej kompetentnej osobie niezależnie od rozmiarów prowadzonej działalności. Nie każdy przedsiębiorca musi być znawcą we wszystkich aspektach prowadzenia własnej firmy. A już w szczególności warto finanse firmowe powierzyć komuś kto ma wyspecjalizowaną wiedzę, biegle orientuje się w przepisach i jest w stanie szybko zareagować w razie nieprzewidzianych sytuacji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat