Prowadzenie własnej działalności jako psycholog wymaga przemyślanego podejścia do księgowości. To pomoże Ci uniknąć błędów w rozliczeniach i zagwarantuje zgodność z przepisami podatkowymi. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o wyborze odpowiedniej formy księgowości oraz wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę, aby skutecznie prowadzić tego rodzaju biznes.
Zarządzanie finansami firmy może być sporym wyzwaniem. Czy jednak istnieje sposób, aby ułatwić sobie ten proces, jednocześnie oszczędzając czas? Odpowiedzią na te potrzeby jest platforma k24 – nowoczesne narzędzie, które pomaga w prowadzeniu księgowości online.
Faktura VAT to określenie dla dokumentu potwierdzającego fakt sprzedaży określonych produktów bądź usług na rzecz danego klienta. Na wskazanym dokumencie widnieje wiele istotnych danych, m.in. na temat rodzaju sprzedawanych produktów, stron transakcji, terminie opłacenia należności czy też wysokości podatku. Jakie są obowiązkowe elementy na fakturze? Kto dokładnie ma obowiązek sporządzania tego typu dokumentów? Na wszystkie te pytania szczegółowo odpowiadamy w poniższym artykule.
Samodzielne prowadzenie firmy to spore wyzwanie. W niektórych kwestiach warto postawić na zewnętrzne wsparcie – mowa m.in. o zadaniach związanych z księgowością i podatkami. Co sprawia, że współpraca z biurem rachunkowym to dobry pomysł i na co zwrócić uwagę?
Prowadzisz własną działalność gospodarczą i korzystasz z pomocy zewnętrznego podmiotu w zakresie obsługi księgowej? Z różnych powodów przedsiębiorca może chcieć zmienić swojego dotychczasowego księgowego. Jak wygląda w takim wypadku zmiana biura rachunkowego? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, by zadbać o prawidłowy przebieg całego procesu!
Prowadzenie swojej działalności gospodarczej wymaga dużego zaangażowania, a także odpowiedniego podejścia. Bez względu na to w jakiej dziedzinie działa firma należy pamiętać, że jej prowadzenie wiąże się z wykonywaniem różnego rodzaju czynności. Jednak nie każdy właściciel firmy musi znać się na wszystkim i pewne czynności może zlecić pracownikowi lub firmie zewnętrznej. Co więcej, wiele firm podejmuje stałą współpracę z różnego rodzaju firmami, aby te regularnie wykonywały zlecone zadania. Jeśli chcesz się dowiedzieć z jakich usług warto skorzystać podczas prowadzenia firmy, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.
Małe firmy, niezatrudniające księgowego, mają do wyboru dwie opcje: stacjonarne biuro rachunkowe albo księgowość online. Opcja druga jest coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców, szczególnie tych ceniących sobie wygodę oraz oszczędność pieniędzy. Co decyduje o tym, że księgowość w chmurze jest tak dogodną alternatywą?
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Bogdan Zatorski, ekspert podatkowy, ekonomiczny i księgowy związany z programami finansowo-księgowymi w firmie SAGE. Jej pracownik od 19 lat, a wcześniej również ekonomista i księgowy z bardzo bogatym doświadczeniem.
Prowadzenie księgowości dla małych firm może być niezwykle proste i wygodne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się to robić w sposób nowoczesny. Elektroniczna księgowość niesie za sobą wiele zalet.