W środę po południu mieszkańcy ulicy Granicznej zorganizowali spotkanie z mediami. Sprzeciwiają się zamknięciu dojazdu do ulicy Roosevelta.
"Ruda Wrona Orła nie pokona!". Późnym popołudniem, w strugach deszczu, kilkaset osób skandowało antyrządowe hasła i demonstrowało swoje niezadowolenie. Sobotni protest na placu Kościuszki, zorganizował Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Ogólnopolski protest rolników także w Piotrkowie. Na ulice wyjechało w środę blisko 150 ciągników rolniczych, mocno spowalniając ruch na najważniejszych w mieście drogach. Protest ma zwrócić uwagę na trudną sytuację w rolnictwie.
Ogólnopolski protest planowany na 24 stycznia zostanie zorganizowany także w naszym regionie. Rolnicy nie zgadzają się na wprowadzanie kolejnych ograniczeń produkcyjnych i przepisów, które ich zdaniem demolują gospodarkę rolną.
Przewoźnicy zawiesili protest na granicy Polski z Ukrainą. To efekt porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Infrastruktury z przedstawicielami polskiej branży transportowej. Jego efektem ma być zaprzestanie do 1 marca 2024 roku protestu na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennem i Dorohusku.
Mieszkańcy Piotrkowa także wzięli udział w Proteście Wolnych Polaków, który w czwartkowy wieczór odbył się w Warszawie. Do stolicy pojechało z Piotrkowa kilka autokarów.
Chodzi o farmę fotowoltaiczną. Ogromną farmę, która ma zająć 112 hektarów i wytwarzać moc 150 megawatów. Realizować będzie ją prywatny inwestor, a jej wartość to nawet 500-600 milionów złotych.
Mieszkańcy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim wciąż starają się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z właścicielem betoniarni, który według nich nielegalnie prowadzi produkcję w pobliżu ich bloków. Podkreślają, że jego działalność uniemożliwia im spokojne życie. We wtorek (10.10.2023) zorganizowali w tej sprawie pikietę pod Urzędem Miasta.
Piotrkowski Strajk Kobiet zorganizował demonstrację, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną".
Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 66% punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 53% – podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna.