Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.
To jeden z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych budynków w Piotrkowie. Niemal wzorcowy obiekt powojennej architektury modernistycznej. Wkomponowany pomiędzy secesyjne kamienice szczególnie wyróżnia się z zabudowy ulicy, przy której go usytuowano. Ciekawie prezentuje się nie tylko jego elewacja od strony ulicy, ta od strony podwórza może zaskakiwać. Jej dominantę stanowi przede wszystkim częściowa ściana kurtynowa.
154 litry spirytusu z nielegalnej produkcji trafiło na potrzeby Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Przechwycony przez służby alkohol zamiast do zniszczenia został przekazany do lecznicy w celu odkażania powierzchni.
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawcę dewastacji lokalu gastronomicznego w centrum Tomaszowa. 27-letni tomaszowianin usłyszał już zarzut. O losie wandala zadecyduje sąd.
Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.
Urząd Miasta zdecydował o przekazaniu 300 tys. zł piotrkowskim parafiom na realizację zadań z zakresu ochrony i konserwacji zabytków. Pomimo trwającej epidemii i wiążącemu się z nią uszczupleniu miejskiej kasy, udało się utrzymać kwotę dofinansowani na poziomie z ubiegłych lat, a pieniądze trafią łącznie do 8 wspólnot - 6 katolickich, prawosławnej i ewangelicko-augsburskiej.
Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Po dwumiesięcznej przerwie w przyjmowaniu gości i realizowaniu zamówień tylko na wynos lub dowóz większość piotrkowskich lokali gastronomicznych jest ponownie otwarta. Było to możliwe dzięki zniesieniu kolejnych rządowych obostrzeń od 18 maja. Liczni restauratorzy wykorzystali przerwę w funkcjonowaniu na odnowienie i wyremontowanie lokali, a w ostatnich dniach na dostosowanie się do nowych norm sanitarnych. Niektóre ogródki już są gotowe i czekają na gości, w części lokali jednak wciąż trwa ich budowa oraz ostatnie prace wewnątrz. Wszyscy zapowiadają pełną gotowość do końca maja. Sprawdziliśmy jakie zmiany musiała wdrożyć branża gastronomiczna.
Wiaty i przystanki autobusowe w Rozprzy są już jak nowe. Część z nich została odmalowana, a ze wszystkich usunięto śmieci, po czym całość została zdezynfekowana.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.