Zapraszamy do wzięcia udziału w I etapie III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. S. Jopka. Przesłuchania odbędą się 19 listopada o godzinie 10:00.
Już po raz 35. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z piotrkowskiego cmentarza. Kwestujących będzie można spotkać od niedzieli do środy.
Obróbka galwaniczna to proces, który wykorzystuje się w branży przemysłowej. Z jej zastosowania płynie wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Proces galwanizacji należy powierzyć wyspecjalizowanym firmom, które dokładnie będą wiedzieć na czym polegają poszczególne kroki działania.
W parkanie "nowego" cmentarza, w pobliżu ronda im. gen. S. Burzy-Karlińskiego, administracja cmentarza wykonała dodatkową bramę dla odwiedzających groby swoich bliskich na tejże nekropolii.
Gminy powiatu piotrkowskiego chcą przystąpić do programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. W tym celu w poszczególnych gminach rozpoczęło się szacowanie zapotrzebowania na ten surowiec.
„Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy” - to tytuł kolejnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
My Was potrzebujemy - to słowa wicemarszałków województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby i Piotra Adamczyka do pracowników Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Podczas poniedziałkowego spotkania było dużo emocji, ale nie zabrakło także konkretów.
Kamil Majchrzak po dwóch latach przerwy wygrał tenisowy turniej. Piotrkowianin okazał się najlepszy podczas turnieju ATP Challenger w Busan w Korei Południowej. Zwycięstwo pozwoli mu na bardzo duży awans w rankingu ATP.
Piotrkowianin Patryk Wysmyk zmaga się z ciężką chorobą jaką jest neuroblastoma. W najbliższy poniedziałek nastoletni piotrkowianin będzie mieć operację w Barcelonie. Tymczasem piotrkowska policja oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali dla niego charytatywny piknik, który w niedzielę przyciągnął tłumy na stadion miejski Concordia przy ul. Żwirki w Piotrkowie.
Druga połowa października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do wspomnień o zmarłych, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić na cmentarzach do większej liczby kradzieży.