Advertisement

Zrób zdjęcie i wygraj

Wtorek, 25 października 20226
„Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy” - to tytuł kolejnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
Fot. Starostwo Powiatowe Fot. Starostwo Powiatowe

Celem Konkursu jest upamiętnienie w kadrze aparatu zapomnianych, zaniedbanych miejsc pamięci historycznej, które stanowią ważny aspekt naszej tożsamości narodowej.

Mogą to być m.in. pomniki, kapliczki, mogiły, czy tablice upamiętniające ważne wydarzenia oraz postacie historyczne, a także budynki, budowle i inne miejsca z okresu nazizmu, socjalizmu, które znajdują się na terenie powiatu oraz miasta - zapraszają urzędnicy. 

Uczestnik może przesłać maksymalnie pięć zdjęć przedstawiających różne miejsca związane z tematem konkursu. Udział może wziąć w nim każdy mieszkaniec Piotrkowa i powiatu, niezależnie od wieku. Dla autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. 

 

Fotografie wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać elektronicznie na adres e-mail: faro@powiat-piotrkowski.pl z dopiskiem KONKURS FARO. Termin upływa 17 listopada. 

 

Wszelkich informacji o Konkursie udzielają pracownicy Starostwa pod nr tel. 44 732 88 95.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fdsfdsfds ~fdsfdsfds (Gość)28.10.2022 12:05

Czy groby czerwonoarmistów będą się liczyły? Czy fakt wyzwolenia przez czerwonoarmistów i uniknięcia śmierci w wyniku prac Niemców nad Generalplan Ost, zakładającym wymordowanie 85% Polaków to dziś jest temat niemodny? Co się ludziom w głowach przewraca, żeby niszczyć pomniki? Takie zachowanie jest tożsame z paleniem książek przez faszystów! Niemcy obliczali, że około lat 70-tych nie będzie problemu z Polakami. Urodziłem się w tym czasie.

00


PZPR - ZSL- PSL ~PZPR - ZSL- PSL (Gość)25.10.2022 19:04

Czy może być zdjęcie zadłużonego i likwidowanego szpitala powiatowego?

60


@ndzi ~@ndzi (Gość)26.10.2022 09:32

a czy groby AL,AK i GL będą brać w konkursie??

10


Wojteek ~Wojteek (Gość)26.10.2022 09:21

A socjaliści np z PPS zabici przez nazistów??

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat