Kilka tygodni temu „covidowy” oddział powstał również w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Personel ma dużo więcej pracy i jest ona znacznie trudniejsza. Wymaga wielkiej ostrożności. Tak jak podczas ocalania ludzi, ratownik musi być żywy, tak i personel tego oddziału, aby pomagać pacjentom, musi być pewny, że sam jest bezpieczny.
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.
Jak podał w piątek portal tvn24.pl, szpital w Piotrkowie Trybunalskim miał nie przyjąć na oddział 48-letniej pielęgniarki. Kobieta źle się czuła. Była osłabiona i miała duszności. Miała w domu czekać na wynik testu na koronawirusa. Zmarła po dwóch dniach, tuż przed tym jak miała trafić do placówki. Wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 był negatywny, choć - jak przekazał nam rzecznik piotrkowskiego szpitala - nie miało to w tej sprawie żadnego znaczenia, bo gdyby życie pacjentki było zagrożone, zostałaby przyjęta do szpitala natychmiast.
Kilkanaście dni temu Wojewódzki Samodzielny Szpital im. M. Kopernika w Piotrkowie został przekształcony na placówkę, w której jest możliwość leczenia pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Konkurs ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S. właśnie dobiegł końca. Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane dzięki wsparciu Goldman Sachs Gives i Sage. Na realizację propozycji mogą liczyć szpitale w Białymstoku, Piotrkowie Trybunalskim oraz Warszawie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w konkursie, już teraz jedna z placówek mogła wdrożyć swój pomysł i pomóc swoim najmłodszym pacjentom. Jak wyglądają zwycięskie projekty?
Decyzją wojewody łódzkiego Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyjął status II poziomu zabezpieczenia szpitalnego. Oznacza to, że w placówce będą leczeni zakażeni koronawirusem.
We wszystkich województwach w kraju powoli kończą się wolne respiratory; została jedna trzecia wolnych łóżek covidowych - wynika z informacji zebranych przez PAP. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie bazy wraz z zapotrzebowaniem.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że Oddział Kardiologiczny wznawia funkcjonowanie w normalnym trybie.
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.