Nuda nie cieszy się dobrą sławą. Zwykle utożsamiana jest z bezczynnością, lenistwem, marnowaniem czasu, który można przecież pożytecznie wykorzystać. Teraz, w czasie pandemii, wielu z nas zostało odciętych od zajęć, które sprawiały, że tę nudę odpędzają jesteśmy zmuszeni stawić jej czoła. Okazuje się, że może być ona wielkim sprzymierzeńcem, pod warunkiem, że właściwie ją wykorzystamy.
Ponad 10 bezdomnych psów z terenu gminy Czarnocin przebywa obecnie w schronisku i czeka na nowy dom.
Myśliwi domagają się nowelizacji Prawa łowieckiego, chcą, by osoby niepełnoletnie mogły brać udział w polowaniach. Projektem tym zajął się kilkanaście dni temu Sejm, a przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje 40 organizacji społecznych.
Niemal 2 tys. osób skorzystało już ze wsparcia psychologów WOT. Udzielą oni specjalistycznej pomocy przede wszystkim osobom objętym kwarantanną i leczeniem koronawirusa.
Epidemia koronawirusa stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej. Dotykają nas różne obostrzenia przepisów, nie możemy swobodnie się przemieszczać i jesteśmy odizolowaniu w domu, sami lub w bardzo niewielkim gronie osób, co powoduje liczne napięcia. Wielkanoc to okres, w którym te trudne emocje mogą się potęgować. O sposobach radzenia sobie z tą ciężką sytuacją mówiła na antenie Radia Strefa FM, profesor Katarzyną Walencka - Matyja z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego.
Pomimo kryzysu epidemiologicznego Pomarańczowa Linia i Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne prowadzą dyżury telefoniczne. Świadczona w ten sposób pomoc psychologiczna i terapeutyczne wsparcie są bezpłatne.
Labrador uchodzi za najbardziej przyjacielską i rodzinną rasę psa. Cechy i charakterystyczny wygląd labradorów sprawiają, że psy tej rasy są coraz bardziej popularne.
Epidemia koronawirusa zagraża przede wszystkim naszemu życiu i zdrowiu fizycznemu, ale sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy tworzy również problemy natury psychologicznej. O trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi rozmawialiśmy z Małgorzatą Ciołkowską i Piotrem Borowskim, psychologami, a także praktykującymi psychoterapeutami z łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie z trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.
Zaczyna się wiosna i wraz ze wzrostem temperatury wzmaga się aktywność kleszczy, które stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również zwierząt domowych.