Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza rodziców na szkolenie „Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć.” Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Piotrowska.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług behawiorysty, którego w uproszczeniu nazwać można psim psychologiem. Pomaga on wykluczyć u zwierzęcia niepożądane zachowania i poprawić komunikację na linii pies – właściciel. O szczegółach pracy behawiorysty rozmawiamy z Izabelą Żabicką z salonu pielęgnacji psów i kotów Przybij Łapę w Piotrkowie.
Władze gminy Rozprza chcą zrobić porządek z wałęsającymi się psami i apelują do właścicieli czworonogów, by nie wypuszczali ich z posesji. W przeciwnym razie mają się posypać kary sięgające tysiąca złotych.
W budynku zaczął unosić się fetor. Lokatorzy wezwali policję, okazało się, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Krasickiego 7 na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie znajdują się zwłoki kobiety. Ciało było w daleko posuniętym stanie rozkładu.
Kleszcze to niewielkie pajęczaki występujące na terenie całej Europy. Najczęściej wybierane przez nie miejsca to skraj lasu, puszczy lub polany, a także miejskie parki i ogrody oraz ścieżki często użytkowane przez ludzi i zwierzęta. Ponieważ mogą przenosić choroby groźne zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierząt domowych, warto się przed nimi zabezpieczać w odpowiedni sposób.
Nuda nie cieszy się dobrą sławą. Zwykle utożsamiana jest z bezczynnością, lenistwem, marnowaniem czasu, który można przecież pożytecznie wykorzystać. Teraz, w czasie pandemii, wielu z nas zostało odciętych od zajęć, które sprawiały, że tę nudę odpędzają jesteśmy zmuszeni stawić jej czoła. Okazuje się, że może być ona wielkim sprzymierzeńcem, pod warunkiem, że właściwie ją wykorzystamy.
Ponad 10 bezdomnych psów z terenu gminy Czarnocin przebywa obecnie w schronisku i czeka na nowy dom.
Myśliwi domagają się nowelizacji Prawa łowieckiego, chcą, by osoby niepełnoletnie mogły brać udział w polowaniach. Projektem tym zajął się kilkanaście dni temu Sejm, a przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje 40 organizacji społecznych.
Niemal 2 tys. osób skorzystało już ze wsparcia psychologów WOT. Udzielą oni specjalistycznej pomocy przede wszystkim osobom objętym kwarantanną i leczeniem koronawirusa.
Epidemia koronawirusa stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej. Dotykają nas różne obostrzenia przepisów, nie możemy swobodnie się przemieszczać i jesteśmy odizolowaniu w domu, sami lub w bardzo niewielkim gronie osób, co powoduje liczne napięcia. Wielkanoc to okres, w którym te trudne emocje mogą się potęgować. O sposobach radzenia sobie z tą ciężką sytuacją mówiła na antenie Radia Strefa FM, profesor Katarzyną Walencka - Matyja z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego.