W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy karzącej nieodpowiedzialnych właścicieli psów mandatami w wysokości nawet do 1 tys zł. Kary będą jeszcze bardziej dotkliwe, jeśli zwierzę stworzy niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka - wówczas właścicielowi lub opiekunowi grozi mandat do 5 tys zł, a nawet ograniczenie wolności. Jakie kary obowiązują obecnie i jak wiele osób nie przestrzega przepisów na terenie Piotrkowa?
Wakacje coraz bliżej. Ludzie zaczynają wyjeżdżać na urlopy i znów pojawia się pytanie, co zrobić ze swoimi zwierzętami? W okresie letnim niestety nasila się problem porzucania psów, bądź oddawania ich do schroniska. Z tego względu zwierząt tam jest coraz więcej. Każdy kto chce kupić nowego zwierzaka, niech najpierw pomyśli o adopcji.
Najpierw telefoniczne zaproszenie na pokaz, później prezentacja towaru i nagle decydujemy się na zakup zestawu garnków, znakomitej wełnianej pościeli, kosmetyków, a nawet usług medycznych. Opamiętanie przychodzi później, gdy zdajemy sobie sprawę, że kupujemy coś zupełnie niepotrzebnego za kosmiczne pieniądze. O tym, co powoduje, że dajemy się nabrać na takie oferty, rozmawiamy z Bartłomiejem Krasińskim, miejskim rzecznikiem konsumentów i psychologiem Michałem Szulcem.
Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu przyjęto ustawę wymierzoną przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Z 2 do 3 lat pozbawienia wolności wzrosną kary związane z zabijaniem zwierząt i znęcaniem się nad nimi. W przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem za kratki będzie można trafić nawet na 5 lat.
Pytania o psychotesty na wózki widłowe padają bardzo często. Budzą one wiele pytań, wątpliwości i niejasności. Czy każdy operator wózka widłowego musi przejść badania psychotechniczne? Nie istnieje taki obowiązek prawny, jednak ze względu na specyficzne warunki pracy, pracownik powinien wykonać badania psychologiczne, podobnie jak badania profilaktyczne.
Osiem przestraszonych psów trafiło do piotrkowskiego schroniska po sylwestrowej nocy. Jedna zguba już została odebrana, pozostałe czekają na właścicieli.
Strażnicy miejscy, patrolując ulicę Żwirki w Piotrkowie, gdzie często wyrzucane są nielegalnie śmieci, przy końcowym jej odcinku zauważyli leżącą w trawie młodą sarnę i uciekające psy. Na ciele zwierzęcia widoczne były rozległe rany.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzili pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tegoroczne obchody kładły nacisk na promocję zdrowia psychicznego w miejscu pracy oraz zjawisko wypalenia zawodowego. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
To rozwiązanie, które proponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W resorcie zakończyły się prace nad aktem prawnym, mającym na celu ograniczenie porzucania zwierząt i ograniczenie liczby bezpańskich czworonogów.
Pracownicy piotrkowskiego Schroniska dla zwierząt po raz kolejny zorganizowali w sobotę akcję pod hasłem "Zerwijmy łańcuchy". Każdy, kto chciał wyrazić solidarność ze zwierzakami i przykuć się symbolicznym łańcuchem do budy, mógł to zrobić w parku im. św. Jana Pawła II.