Advertisement

Artykuły do tagu: Konsumenci

Dlaczego dajemy się naciągać akwizytorom?
Najpierw telefoniczne zaproszenie na pokaz, później prezentacja towaru i nagle decydujemy się na zakup zestawu garnków, znakomitej wełnianej pościeli, kosmetyków, a nawet usług medycznych. Opamiętanie przychodzi później, gdy zdajemy sobie sprawę, że kupujemy coś zupełnie niepotrzebnego za kosmiczne pieniądze. O tym, co powoduje, że dajemy się nabrać na takie oferty, rozmawiamy z Bartłomiejem Krasińskim, miejskim rzecznikiem konsumentów i psychologiem Michałem Szulcem.
Ostrzeżenie dla konsumentów
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed nieuczciwymi praktykami ze strony właściciela kilku portali. Warto przeczytać.
Dostajesz zbyt wysokie rachunki? Uważaj na płatne SMS-y!
Do twojego rachunku telefonicznego doliczane są dodatkowe opłaty? Być może aktywowałeś usługę SMS Premium. Są to wiadomości o podwyższonej płatności, czyli płacimy za nie więcej niż standardowo ustalona stawka w cenniku operatora. Co ważne, opłaty pobierane są zarówno za wysyłanie, jak i odbieranie takich wiadomości.

fot. tech.wp.pl
Jak nie utopić kasy w garnkach
Zapraszają, prezentują, pokazują, a my to kupujemy. Nie zawsze z sensem. Często wręcz przeciwnie. I zaczynają się kłopoty.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat