Artykuły do tagu: Konsumenci

Dlaczego dajemy się naciągać akwizytorom?
Najpierw telefoniczne zaproszenie na pokaz, później prezentacja towaru i nagle decydujemy się na zakup zestawu garnków, znakomitej wełnianej pościeli, kosmetyków, a nawet usług medycznych. Opamiętanie przychodzi później, gdy zdajemy sobie sprawę, że kupujemy coś zupełnie niepotrzebnego za kosmiczne pieniądze. O tym, co powoduje, że dajemy się nabrać na takie oferty, rozmawiamy z Bartłomiejem Krasińskim, miejskim rzecznikiem konsumentów i psychologiem Michałem Szulcem.
Ostrzeżenie dla konsumentów
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed nieuczciwymi praktykami ze strony właściciela kilku portali. Warto przeczytać.
Dostajesz zbyt wysokie rachunki? Uważaj na płatne SMS-y!
Do twojego rachunku telefonicznego doliczane są dodatkowe opłaty? Być może aktywowałeś usługę SMS Premium. Są to wiadomości o podwyższonej płatności, czyli płacimy za nie więcej niż standardowo ustalona stawka w cenniku operatora. Co ważne, opłaty pobierane są zarówno za wysyłanie, jak i odbieranie takich wiadomości.

fot. tech.wp.pl
Jak nie utopić kasy w garnkach
Zapraszają, prezentują, pokazują, a my to kupujemy. Nie zawsze z sensem. Często wręcz przeciwnie. I zaczynają się kłopoty.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat