Reklama

Artykuły do tagu: Sylwester

01.01.2022 00:39
Przywitaliśmy 2022 rok
2021 rok przeszedł do historii. Przy hucznych wystrzałach fajerwerków i petard oraz strzelających korkach od szampana przywitaliśmy Nowy Rok.
Jak kiedyś świętowano w Piotrkowie?
Większość z nas myślami jest już przy sylwestrowych zabawach. Zanim jednak rozpoczniemy pożegnania startego i powitana nowego roku zapraszamy na nutkę wspomnień. Jak dawniej świętowali przybycie Nowego Roku i karnawał piotrkowianie? Gdzie i jak się bawili? To pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w tekście autorstwa Agnieszki Warchulińskiej.
Społeczna akcja przeciw fajerwerkom w sylwestra
Fajerwerki to dla wielu osób nieodłączny element każdej imprezy sylwestrowej. Z roku na rok coraz więcej osób podkreśla jednakich bardzo negatywne oddziaływanie nie tylko na środowisko i zwierzęta, ale też ludzi.
Sylwester bez fajerwerków, za to z dyspensą
W Piotrkowie nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra, nie będzie także pokazu fajerwerków na powitanie nowego roku. Na zbliżającego się sylwestra dyspensy udzielił natomiast abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.
Andrusiewicz: na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, rozporządzenie zostanie znowelizowane
Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku; rozporządzenie obostrzeniowe zostanie znowelizowane – poinformował PAP we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Piotrków bez miejskiego Sylwestra, ale z przedświątecznym spotkaniem
W Piotrkowie nie będzie w tym roku miejskiego Sylwestra, nie będzie także pokazu fajerwerków na powitanie nowego roku. Urząd planuje natomiast organizację przedświątecznego spotkania w Rynku Trybunalskim.
Jak spędzić Sylwestra 2021/2022 - pomysły na wyjazd
Każdy z nas ma swoje wypróbowane sposoby na przywitanie Nowego Roku. Niektórzy chętnie spędzają sylwestrową noc na domowych prywatkach, inni na balach zwykle blisko domu. A czy nie chcielibyście spróbować wyjechać gdzieś daleko? Może do Włoch, może do Francji. I nie tylko na jedną noc zabawy. Sprawdźcie jak różne mogą być pomysły, może z czegoś zechcecie skorzystać.
W noworoczny weekend spokojnie na drogach województwa
Tylko do 4 wypadków, w których rannych zostało 10 osób, doszło w dniach 31.12-3.01 na drogach województwa łódzkiego. Zatrzymano 65 nietrzeźwych kierujących.
W sylwestra prawie 1,2 tys. interwencji straży pożarnej
Ostatniego dnia starego roku oraz przez pierwsze sześć godzin Nowego Roku strażacy interweniowali prawie 1,2 tys. razy; doszło do 342 pożarów, w których zginęły trzy osoby - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.
Jak pomóc swojemu psu przetrwać Sylwestra?
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat