Służba policyjnych psów stanowi cenne wsparcie dla funkcjonariuszy, w wyzwaniach z jakimi muszą się na co dzień mierzyć. Zwierzęta nie noszą munduru, ale dzięki specjalistycznemu wyszkoleniu i oddaniu, są nieocenionym elementem całej formacji.
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
Akademia Przyszłości, projekt twórców Szlachetnej Paczki ma na celu wsparcie dzieci w budowaniu samoakceptacji, a dzięki temu ich lepszej przyszłości. Organizatorzy Akademii zwracają się z apelem do wszelkich osób chcących pomóc najmłodszym mieszkańcom Piotrkowa w rozwoju, o wsparcie projektu i fundowanie „Indeksów Przyszłości”.
Ponad 600 tys. młodych ludzi potrzebuje pomocy psychiatrycznej, ale na wizytę czeka się miesiącami. Musimy pilnie podjąć działania, bo kryzys psychiatrii i psychologii dziecięcej pogłębiany pandemią doprowadzi do wielu tragedii - zaalarmował w czwartek rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
Mimo panującej epidemii piotrkowskie schronisko nie zawiesiło adopcji zwierząt. - W każdej chwili można do nas zadzwonić – twierdzi Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Piotrkowie – i umówić się na spisanie umowy adopcyjnej oraz odebranie psa lub kota.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza rodziców na szkolenie „Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć.” Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Piotrowska.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług behawiorysty, którego w uproszczeniu nazwać można psim psychologiem. Pomaga on wykluczyć u zwierzęcia niepożądane zachowania i poprawić komunikację na linii pies – właściciel. O szczegółach pracy behawiorysty rozmawiamy z Izabelą Żabicką z salonu pielęgnacji psów i kotów Przybij Łapę w Piotrkowie.
Władze gminy Rozprza chcą zrobić porządek z wałęsającymi się psami i apelują do właścicieli czworonogów, by nie wypuszczali ich z posesji. W przeciwnym razie mają się posypać kary sięgające tysiąca złotych.
W budynku zaczął unosić się fetor. Lokatorzy wezwali policję, okazało się, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Krasickiego 7 na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie znajdują się zwłoki kobiety. Ciało było w daleko posuniętym stanie rozkładu.
Kleszcze to niewielkie pajęczaki występujące na terenie całej Europy. Najczęściej wybierane przez nie miejsca to skraj lasu, puszczy lub polany, a także miejskie parki i ogrody oraz ścieżki często użytkowane przez ludzi i zwierzęta. Ponieważ mogą przenosić choroby groźne zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierząt domowych, warto się przed nimi zabezpieczać w odpowiedni sposób.