Advertisement

Policjanci odwiedzili piotrkowskie schronisko

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 15 lutego 2021340918
Zimowa aura nie sprzyja osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym, ale nie można również w tym czasie zapomnieć o zwierzętach. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na błąkające się czworonogi. Zadbajmy również o naszych domowych podopiecznych, którzy spędzają okres zimy w kojcach.
fot.: KMP Piotrków fot.: KMP Piotrków

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego odwiedzili tutejsze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie mieści się również oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W rozmowie z jego prezesem Grażyną Fałek oraz pracownicą Marią Mrozińską,omówione zostały problemy z jakimi zmagają się zwierzęta w okresie zimowym. Porzucone, bądź zagubione czworonogi, nie mają możliwości samemu znaleźć schronienia przed silnymi mrozami. Dlatego mundurowi apelują aby nie przechodzić obojętnie, kiedy spotkamy takie zwierzę. Należy powiadomić odpowiednie służby bądź skontaktować się pod numerem alarmowym 112.

 

Tak jak ludzie, zwierzęta przy niskich temperaturach narażone są na bardzo szybkie wychłodzenie organizmu, co może skończyć się tragicznie. Podobnie jest w przypadku zwierzęcia, które mieszka w wyznaczonym do tego kojcu. Należy zadbać aby miało ono stały dostęp do wody. Pamiętajmy, że ta, przy ujemnych temperaturach szybko zamarza. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku jedzenia, jest sucha karma, która pomimo niskich temperatur, zachowuje swoje wartości odżywcze. Buda psa powinna być wyściełana słomą. Złym wyborem będą koce, czy inne tkaniny. W wyniku wilgoci i późniejszych mrozów zamarzają, a zwierzę nie ma możliwości ogrzania się. Poza tym zwierzę nie powinno być trzymane w tym czasie na łańcuchu, bo przyczepienie się do skóry zamarzniętego metalu powoduje jego przymarznięcie.

 

Zgodnie obowiązującym prawem, właściciel zwierzęcia ma obowiązek zapewnić mu godne warunki bytowe oraz stały dostęp do wody i jedzenia. Należy zwrócić również uwagę na ogrodzenie kojca, bądź posesji, tak aby zwierzę nie mogło się oddalić. Jeżeli zauważymy błąkające się zwierzę, bądź mamy informacje, że przebywa ono w nieodpowiednich warunkach, reagujmy. Utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu oraz utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody jest znęcaniem się nad nim. Przestępstwo to, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)15.02.2021 08:40

Proponuję sprawdzić okoliczne ulice i wsie, bo psy na peryferiach nadal na łańcuchach w spartańskich warunkach, gdzie o tej porze powinny być w pomieszczeniu na noc - kazdy chyba ma w domu kotłownie, więc tam powinno być legowisko dla psiaka

112


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)15.02.2021 09:52

Najwyższy czas wprowadzić powszechny obowiązek czipowanie psów jak w krajach zachodniej Europy. Wówczas skończy się problem bezpanskich zwierząt i przepełnionych schronisk. Projekt ustawy leży od dawna w sejmowej zamrażarce i nie widac woli by go poddać pod dyskusję sejmową. Schroniska są dotowane z budżetów gmin, czyli podatków obywateli.W Polsce funkcjonuje ok. 250 schronisk dla bezdomnych zwierząt.

111


hau miau ~hau miau (Gość)15.02.2021 16:47

No rzesz ty, w mordę jeża: "omówione zostały problemy z jakimi zmagają się zwierzęta w okresie zimowym"...
Ktoś tu na głowę upadł???

51


gość_beti ~gość_beti (Gość)15.02.2021 16:21

Swój swojego odwiedził fajnie

32


!!! ~!!! (Gość)15.02.2021 13:32

Kiedy, i czy w ogóle, wejdzie "Piątka dla zwierząt"? Czy Kaczyński już się wystraszył protestów?

31


gość_mhm ~gość_mhm (Gość)15.02.2021 13:32

Zamiast nawalać ludzi pałami na ulicach, faktycznie warto, żeby zajęli się pomocą zwierzętom. Tu się nie pomylą to pewne

13


gość_daniel ~gość_daniel (Gość)15.02.2021 12:12

Ciągnie Wilka do lasu

32


gość_kzkzks ~gość_kzkzks (Gość)15.02.2021 11:13

Co wam te biedne psiaki zrobiły? Je też będziecie pałować?

39


gość_xd ~gość_xd (Gość)15.02.2021 09:39

Odwiedzili "rodzinę"

66


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat