Do końca roku mieszkańcy Piotrkowa mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. Aby skorzystać z programu pies musi mieć minimum trzy miesiące, być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i posiadać książeczkę zdrowia.
Drużynowi, przyboczni i instruktorzy Hufca ZHP Piotrków Trybunalski uczyli się jak udzielać wsparcia psychologicznego swoim podopiecznym w czasach pandemii.
Jeśli przed pójściem do pracy boli cię brzuch, zbiera się na wymioty, masz kołatanie serca to niewykluczone, że odczuwasz początki wypalenia zawodowego. 14 września to dzień walki z tą często lekceważoną, ale niebezpieczną chorobą. Niedługo będzie można otrzymać na nią L4.
Urząd Miasta w Sulejowie zaprasza miłośników dogów niemieckich do na międzynarodową wystawę tych psów. Imprezę zaplanowano na weekend 11-12 września.
Fundacja „Rozwój - Lepsza Przyszłość", funkcjonująca przy Klinice Wolmed, realizuje nieodpłatną pomoc psychologiczną oraz terapeutyczną osób, które doznają uszczerbku na zdrowiu psychicznym w wyniku pandemii koronawirusa. Wszystko dzięki dofinansowaniu z PFRON.
Udomowienie znacznie poprawiło zdolności komunikacyjne psów. Zwierzęta te znacznie lepiej współpracują i rozumieją się z człowiekiem, ponieważ rozwinęły się u nich zachowania społeczne - informuje czasopismo Current Biology.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wójt gminy Wola Krzysztoporska wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej przygotowali i udostępnili poradnik „Otwórz się na pomoc z gminą Wola Krzysztoporska. Program profilaktyki zdrowia psychicznego”.
W Wielkiej Brytanii wykryto dwa przypadki przeniesienia koronawirusa SARS-CoV-2 z ludzi na domowe koty. Zwierzęta te miały zaburzenia układu oddechowego o różnym nasileniu.
Wyniki badań pokazują sukcesywne pogarszanie się kondycji psychicznej uczniów w kolejnych fazach epidemii – czytamy w raporcie przygotowanym przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN).
Dzieci i młodzież nie mają takiej samej jak dorośli odporności psychicznej czy umiejętności poradzenia sobie z aktualnym brakiem poczucia bezpieczeństwa – powiedziała PAP dr Anna Depukat, psychiatra ze szpitala im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.