Advertisement
artykuł sponsorowany

Psychiatra dziecięcy - gdzie znajdę profesjonalnego lekarza?

Poniedziałek, 17 października 2022
Lekarz psychiatra dzieci rozpoznaje zaburzenia psychiczne występujące u dzieci i młodzieży oraz ustala tok leczenia. Ze względu na młody wiek pacjenta konsultacja psychiatryczna powinna być przeprowadzona przez wysoko wykwalifikowane osoby.
Psychiatra dziecięcy - gdzie znajdę profesjonalnego lekarza?

Jakie zaburzenia psychiczne leczy psychiatra dziecięcy

 

Dziecięcy psychiatra musi brać pod uwagę to jak delikatna, ale również dynamiczna jest psychika dziecka. Wizyta diagnostyczna służy wykryciu problemu i zaproponowaniu toku leczenia. Niekiedy poza samym wywiadem potrzebne są również badania. Rozwój naszego dziecka należnie śledzić pod kontem występowania ewentualnych nieprawidłowości. Część z nich kiedy nie jest korygowana może się pogłębiać. Niekiedy okazuje się, że nie są to same problemy behawioralne, a zachowanie wynika z chorób psychicznych.

W każdym z tych przypadków konieczna jest wizyta u psychiatry dziecięcego. Psychiatra dziecięcy leczy m.in zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, występowanie zaburzeń lękowych, zaburzenia pamięci oraz nawracające ataki histerii. 

Interwencja specjalisty może pomóc pacjentowi oraz rodzinie w przypadku kiedy zmuszeni są do funkcjonowania z chorobą na co dzień. Np. poprzez odpowiednie zajęcia socjalizujące i otwierające na świat osoba ze spektrum autyzmu może wypracować w sobie lepszy kontakt z otoczeniem. Pamiętaj, że choroba psychiczna nie dotyka jedynie osoby, która się z nią zmaga, ale również wszystkich członków rodziny.

 

Dziecko u psychiatry

 

Jak już wcześniej było wspomniane wizyta u psychiatry powinna się odbyć jak tylko zobaczymy niepokojące zachowania dziecka. Zaburzenia zachowania mogą świadczyć o poważniejszych problemach. Niekiedy nie muszą to być problemy psychiczne, lecz fizyczne. Lekarz psychiatra jest równocześnie lekarzem medycyny ponieważ w psychiatrii dzieci potrzebne jest szerokie pole patrzenia na problem. Problemy u dzieci i młodzieży mogą pojawiać się przez sytuacje życiowe np. rozwód rodziców, brak dobrego kontaktu z rówieśnikami lub śmierć bliskiego. Niekiedy spowodowane są też zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Lekarz specjalizujący się w psychiatrii dziecięcej delikatnie stara się dotrzeć do pacjenta oraz jego problemów. Ważne jest żeby wizyta odbywała się w bezpiecznych warunkach, które zapewnią komfort. 

Dlatego szukając pomocy umów wizytę jedynie w sprawdzonej sieci przychodni lekarskich - takich jak np. https://sanitatis.com.pl/.

Zdrowie Twojego dziecka będzie zależało od odpowiednio dobranej terapii. Wybierz właściwie i zapewnij mu bezpieczne i pogodne dzieciństwo.

 

Przychodnie lekarskie Sanitatis

 

Oddział w Obornikach Wlkp.

Piłsudskiego 64, 64-600 Oborniki Wlkp.

Telefon: +48 602 626 000

 

Oddział w Przeźmierowie

Rynkowa 73B, 62-081 Przeźmierowo

Telefon: +48 662 092 100

 

Strona WWW:

https://sanitatis.com.pl/


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat