Advertisement

Artykuły do tagu: pas

Zaatakowali nożem taksówkarza
Do brutalnego ataku na taksówkarza doszło w nocy w Uszczynie w gminie Sulejów. Napastnicy zaatakowali kierowcę nożem.
1,5 tys. zł za wyprzedzanie na pasach
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych wykroczeń. Jest szczególnie niebezpieczne dla osób chcących przejść na drugą stronę ulicy. Tym razem przepisy w tym zakresie złamał 58-letni kierowca volvo. Otrzymał za to od bełchatowskich policjantów wysoki mandat i pokaźną liczbę punktów karnych.
Złoto i srebro dla AKS-u
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego rozpoczęli nowy sezon startów od Pucharu Polski seniorów w stylu klasycznym. Na macie w Radomiu złoto wywalczył Mateusz Bernatek, a srebro – Michał Twardowski.
14.02.2022 11:17
Pasowani na czytelników
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.
14.02.2022 07:54
Oddaj krew w Moszczenicy
Klub Honorowych Dawców Krwi z Moszczenicy zaprasza na pierwszą w tym roku akcję krwiodawstwa, która zostanie zorganizowana w sali tamtejszej OSP 20 lutego w godzinach 10.00-15.00.
Festiwal kolęd i pastorałek w Piotrkowie
21 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda Pieśnią Zgody". W ostatnią niedzielę stycznia zaplanowano koncert laureatów festiwalu.
13.01.2022 19:25
Potrącenie na pasach
Do potrącenia 16-latki doszło w czwartkowe popołudnie na przejściu dla pieszych przy ul. Staropiotrkowskiej w Sulejowie.
W wielu kościołach pasterki nie tylko o północy
Paterka to pierwsza msza święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach jej celebracja zaczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy „ściągę”, na której znajdziecie godziny wszystkich mszy, które w noc Bożego Narodzenia będą odprawiane w Piotrkowie.
Odkrywamy znane i nieznane - Pasaż Róży w Łodzi
Niewiele jest w regionie tak wyjątkowych i oryginalnych podwórek, jak to znajdujące się w Łodzi, za kamienicą przy ul. Piotrkowskiej 3. Ściany znajdujących się tu budynków zostały bowiem ozdobione fragmentami lusterek, które układają się w kształty przypominające kwiaty róży. Największe wrażenie robią w słoneczny dzień, kiedy odbijają promienie, dodatkowo rozświetlając podwórko. Od kilku lat Pasaż Róży jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Łodzi. A nazwa tego wyjątkowego miejsca nawiązuje do imienia córki artystki - Róży, która zachorowała na raka oczu.
Murad kończy sezon kolejnym wyróżnieniem
Kolejne wyróżnienie otrzymał zapaśnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, Magomedmurad Gadżijew. Tegoroczny mistrz świata z Oslo oraz uczestnik Olimpiady w Tokio wygrał ranking na najlepszego zawodnika mijającego sezonu w swojej kategorii wagowej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat