Malowali pasy na śniegu

Wtorek, 05 grudnia 202370
Padający śnieg, a także błoto pośniegowe nie są straszne piotrkowskim drogowcom, którzy malowali pasy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Al. Armii Krajowej właśnie w takich warunkach. Temat w swoich mediach społecznościowych poruszył radny Łukasz Janik.
fot.: FB Łukasz JANIK - konsultacje społeczne Radny Piotrkowa Trybunalskiego fot.: FB Łukasz JANIK - konsultacje społeczne Radny Piotrkowa Trybunalskiego

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę (29.11) po pierwszych większych tej jesieni opadach śniegu. Mimo zalegającego błota pośniegowego, jak i samego białego puchu na części ulicy, drogowcy malowali pasy przejścia dla pieszych. 

 

 

Po obejrzeniu tego nagrania rodzi się pytanie, czy wykonanie oznakowania poziomego w takich warunkach nie wpłynie na jego jakość i trwałość. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karola Szokalskiego. 

Jezdnia nie była oblodzona. Jeśli chodzi o oznakowanie poziome, wykonawca jest zobowiązany do jego wykonania zgodnie z zapisami umowy zadania. Takie oznakowanie traktowane jest jako tymczasowe. Firma realizująca prace ma do tego absolutnie prawo. Natomiast oznakowanie docelowe będzie wykonane wtedy, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne tak, żeby zrealizować całość zapisów umowy – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Jak dodaje dyrektor ZDiUM, takie działanie nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi kosztami.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (70)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Inżynier ~Inżynier (Gość)06.12.2023 16:21

Tak, koniecznie.
Wysyłaj zgłoszenie.
Firma wykonująca inwestycje wykona powtórne malowanie, kiedy warunki atmosferyczne na to pozwolą. Zdium nie zapłaci podwójnie. Nawet grosika więcej nie wyda z tego tytułu.
Wykonawca zrobił to z dobrej woli, aby mieszkańcy do czasu aż będzie możliwe trwałe pomalowanie nie narzekali, że brakuje oznakowania poziomego.
I oto cała afera.
Nikt nie pochwali ZDIUM, że załatwił coś więcej, czyli podwójne malowanie bez ponoszenia dodatkowych kosztów, tylko milion ?budowlańców drogowych, inżynierów?prawi swoje mądrości

43


Z Piotrkowa ~Z Piotrkowa (Gość)05.12.2023 15:14

Panie Janik ale Pan się wykazał. Gdyby nie pomalowali to by Pan zarzucić, że nie potrafisz bez pasów jeździć.
Nikt Panu nie potrafi dogodzić. Tak źle, a tak jeszcze gorzej. A to wszystko tylko po to, aby dochapać się korytka .
Pozdrawiam, ale na takich śmiesznych akcjach to tylko kompromitacja dla Pana

84


Fachowe ~Fachowe (Gość)05.12.2023 10:18

Nie widzę problemu. To są specjalnie farby do niskich temperatur

57


Dlaczego ~Dlaczego (Gość)05.12.2023 16:02

Brawo radny Janik, trzeba patrzeć im na ręce bo puszczą nas z workami. Chojniak nie jest dobrym gospodarzem.

96


Krol Maciuś 1 ~Krol Maciuś 1 (Gość)06.12.2023 21:49

malujta snieg na bioło bo brudny jest a świnta idum...

21


... ~... (Gość)06.12.2023 08:22

Farba już się ściera. Kiedy kolejne tymczasowe malowanie?

81


Romeo ~Romeo (Gość)06.12.2023 19:12

Co dla miasta zrobił p. Janik? Czy tylko wieszał swoje plakaciki przy wyborach i szuka jak zawsze sensacji na mieście na siłę, które sam nakręca? Pozer totalny

22


Toska ~Toska (Gość)06.12.2023 16:48

Dobrze Rudy maluję

01


Piotrkowianinka ~Piotrkowianinka (Gość)06.12.2023 11:56

E nic sie dzieje pan dyrektor chodzi w klapkach w zimę. Ktiś zabroni? Ludzie ustalili pewne zasady, przepisy, kieruja sie logika, itp. no ale bez przesady, dyrektor mowi ze jest to zgodne z przepisami to o co wam chodzi? Wybraliscie to macie.

21


@ndzi ~@ndzi (Gość)06.12.2023 10:06

experci pouczają expertów - śmieszne

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat