W Piotrkowie Trybunalskim są 33, a w powiecie piotrkowskim 34 nowe zakażenia COVID-19. W województwie łódzkim jest 1389 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 662 osoby wyzdrowiały.
We Włodzimierzowie (gm. Sulejów) w budynku mieszkalnym wybuchła butla z gazem. Obiekt zawalił się, a pod gruzami znalazły się trzy osoby. Strażakom udało się wszystkie wydobyć, ale niestety jedna nie żyje.
Powrót uczniów do szkół zależy od rozwoju epidemii. Jeśli jej wyhamowanie będzie widoczne, to stopniowo będą wracać do nauczania stacjonarnego. Najpierw maturzyści i ósmoklasiści i najmłodsze roczniki – mówił w piątek rano w programie I Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Od 20 października już ponad 5 tys. osób w całym kraju skorzystało z e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, które umożliwia załatwienie niezbędnyh spraw z domu zamiast wizyty w placówce. Od października ruszyły one tylko w kilku oddziałach w Polsce. W łódzkim z e-wizyty można korzystać od 4 listopada i zrobiło to już ponad 200 osób.
Nie było niespodzianki w piotrkowskiej hali Relax, w spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi Piotrkowianin przegrał z Łomżą Vive Kielce 24:38 (12:20).
W Piotrkowie Trybunalskim mamy 42, a w powiecie piotrkowskim 50 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W całym województwie łódzkim jest 1496 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 594 osoby wyzdrowiały.
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego od 12.11.2020 r. mają własną karetkę wymazową. Zespół medyczny takiej karetki pobiera wymazy od pacjentów leżących w domu, niesamodzielnych, takich, którzy nie mogą skorzystać ze zleconego testu na COVID19 w mobilnym punkcie pobrań.
Od soboty (14 listopada) na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest już lista osób i rodzin, którym można pomóc, wraz z opisami ich potrzeb. Już teraz można rozpocząć przygotowanie dla nich świątecznej paczki.
Jak podał w piątek portal tvn24.pl, szpital w Piotrkowie Trybunalskim miał nie przyjąć na oddział 48-letniej pielęgniarki. Kobieta źle się czuła. Była osłabiona i miała duszności. Miała w domu czekać na wynik testu na koronawirusa. Zmarła po dwóch dniach, tuż przed tym jak miała trafić do placówki. Wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 był negatywny, choć - jak przekazał nam rzecznik piotrkowskiego szpitala - nie miało to w tej sprawie żadnego znaczenia, bo gdyby życie pacjentki było zagrożone, zostałaby przyjęta do szpitala natychmiast.
Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” od lipca pod numerem 600 100 260 prowadzi telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei (projekt współfinansowany przez MSWiA). W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17. roku życia. Teraz w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być tego różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.