W weekend odbył się wielki finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. W Piotrkowie, tak jak i w wielu innych miastach, zbierano prezenty dla potrzebujących pomocy. W poniedziałek na antenie radia Strefa FM piotrkowscy wolontariusze podsumowali tegoroczną edycję akcji.
Piotrkowski sztab "Szlachetnej Paczki" od sobotniego poranka (11.12) przyjmuje świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z miasta i regionu. Pomoc trafi do 43 rodzin, a w sprawnym doręczaniu paczek pomaga 22 wolontariuszy.
Wystartowała tegoroczna rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Piotrkowie Trybunalskim. Liderem Rejonu ponownie została Ewelina Kumor, która szuka osób do swojego zespołu.
Nie jedną, a ponad tuzin paczek przygotowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim dla rodziny pani Łucji w ramach akcji Szlachetna Paczka.
Od soboty (14 listopada) na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest już lista osób i rodzin, którym można pomóc, wraz z opisami ich potrzeb. Już teraz można rozpocząć przygotowanie dla nich świątecznej paczki.
„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja charytatywna, która swoim działaniem w tym roku obejmie także rodziny m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego czy Sulejowa. Chętni z naszego regionu mogą już zgłaszać się do pomocy w ramach wolontariatu.
Drużyna SuperW, złożona z 26 osób, odwiedziła rekordową liczbę ponad 120 rodzin. Pomoc w ramach ostatniej edycji Szlachetnej Paczki trafiła do 54 rodzin i osób starszych z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. W piątek, w siedzibie starostwa powiatowego, podsumowano Szlachetną Paczkę 2019.
W sobotę rano rozpoczął się weekend cudów, czyli finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Baza sztabu dla Piotrkowa i regionu mieści się w tym roku w budynku gimnazjum w Szydłowie, gdzie darczyńcy przywożą paczki, a 27 wolontariuszy rozwozi je do rodzin.
„Bardziej niż głodu boję się zimna” - te słowa zostały wypowiedziane w Polsce w roku 2019. Usłyszeli je wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy co roku docierają do tysięcy ludzi z takimi historiami. 27 listopada ukazał się „Raport o biedzie” – unikatowa publikacja zbierająca dane i historie obrazujące to, jak dziś wygląda ubóstwo w Polsce.
Jak dotąd 35 darczyńców zgłosiło się do stworzenia Szlachetnej Paczki dla potrzebujących w naszym regionie. Pamiętajmy jednak, aby decyzja dotyczącą przyłączenia się do akcji była przemyślana, a wszystkie etapy doprowadzone do końca.