Advertisement

Wybuch gazu we Włodzimierzowie. Akcja ratunkowa zakończona - kobieta nie żyje (Aktualizacja)

Region Niedziela, 15 listopada 2020101
We Włodzimierzowie (gm. Sulejów) w budynku mieszkalnym wybuchła butla z gazem. Obiekt zawalił się, a pod gruzami znalazły się trzy osoby. Strażakom udało się wszystkie wydobyć, ale niestety jedna nie żyje.

Ładuję galerię...

Zgłoszenie tego zdarzenia trafiło do strażaków z Piotrkowa Trybunalskiego w niedzielę (15.11) po godz. 14. Na miejsce zadysponowano jednostki PSP, strażaków ochotników, a także specjalistyczne jednostki ratowniczo-wydobywcze (jedną z psami do szukania ludzi pod gruzami). Przy zawalonym budynku wylądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Jak relacjonują mieszkańcy, siła wybuchu była tak duża, że odłamki przeleciały kilkanaście metrów - aż na ulicę. 

 

Na miejscu strażacy stwierdzili, że budynek mieszkalny przy ul. Zdrowie zawalił się w wyniku wybuchu. Właściwie w pierwszych minutach udało się wydobyć spod gruzów młodą kobietę, której noga została przygnieciona. Była ona przytomna i przed przewiezieniem do szpitala poinformowała służby, że w środku w chwili wybuchu byli także jej rodzice. 

 

Strażacy kontynuowali akcję, a z pełnym poświęceniem poszukiwania prowadziło około 100 strażaków, którzy nie mogli wykluczyć ewentualności kolejnego wybuchu. Niestety następna odnaleziona osoba nie żyła. Była to matka uratowanej wcześniej kobiety. 

 

Jako ostatniego już po godzinie 22:00 strażacy wydobyli spod gruzów mężczyznę.

 

W domu wybuchły składowane tam butle gazowe, którymi mężczyzna handlował. Przyczyny wybuchu cały czas są nieznane.

 

Na miejscu akcją dowodził komendant wojewódzki PSP, bryg. Grzegorz Janowski. Uczestniczył w niej także burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (101)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_g ~gość_g (Gość)16.11.2020 18:02

Wybuch slyszalem aż w Goleszach!W pierwszej chwili myślałem ze do dzików strzelają.Współczuje.Z gazem nie ma zartów.

20


piotrkowianinn ~piotrkowianinn (Gość)15.11.2020 15:47

Bardzo proszę nie komentować obrażliwie .Bo jest tragedia ludzka.

301


gość_xxw ~gość_xxw (Gość)15.11.2020 21:06

Czy ktoś wie u kogo był ten wybuch gazu

24


gość_seba ~gość_seba (Gość)16.11.2020 19:23

W akcji brał udział burmistrz ostrowski... No proszę bez żartów, przyjechał, popatrzył, pojechał. Dziś wypisują że otworzył w szkole punkt regeneracji... Namiot regeneracyjny stał na miejscu

05


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.11.2020 09:14

Polska to jednak dziadowski kraj. Jak to możliwe, że w pobliżu domów mieszkalnych znajdować się może magazyn pełnych butli z gazem? Czy to byłoby możliwe w krajach cywilizowanych? Współczuję poszkodowanym, ale czy to nie stwarza zagrożenia dla otoczenia?
Takich różnych spraw można wskazać wiele, ale na tapecie tylko ideologią i polityka. Dlatego młodzi, którzy wyjechali nie wracają, bo do czego?

125


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)16.11.2020 13:32

Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.

40


gość_as ~gość_as (Gość)16.11.2020 15:44

Niestety ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje za smierć kobiety. Nie mnie oceniać kto to taki ale prokurator lekko nie odpuści. Ktoś beknie i to mocno.

13


gość_wrrr ~gość_wrrr (Gość)16.11.2020 07:13

Nie oceniajcie żebyście sami nie byli oceniani!!

182


wojciech ~wojciech (Gość)15.11.2020 16:06

Nie rozumiem dlaczego mając w domu gaz, butlę z gazem ludzie nie używają czujników. To koszt tylko ok 100 zł a ma się spokojną głowę. A później tragedia.

1016


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.11.2020 02:09

https://zrzutka.pl/zccpzk

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat