Trzy dziewczynki z własnej inicjatywy posprzątały śmieci w lesie w Proszeniu. O sprawie poinformował jeden z mieszkańców wsi.
Parafia św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tym samym włącza się w ogólnopolską akcję "Oczyść dom i świat z elektrośmieci". Jej celem jest wsparcie misji w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.
Nie kończą się śmieciowe problemy mieszkańców niektórych piotrkowskich osiedli. Niedawno pisaliśmy o zalegających przy ul. Nałkowskiej nieczystościach. Po naszej interwencji firma szybko wywiozła odpady, ale kilka dni później w tym samym miejscu spłonęły dwa pojemniki. Największym problemem na jaki zwracają uwagę piotrkowianie są jednak zalegające pomiędzy blokami śmieci, które wyszły na wierzch wraz z końcem zimy i roztopami.
Na śmietniku w okolicy ulicy Z. Nałkowskiej w Piotrkowie od kilkunastu dni rośnie sterta śmieci. Wygląda na to, że firma odpowiedzialna za wywóz odpadów zwyczajnie zaspała.
Honorowi dawcy krwi niejednokrotnie podkreślają, że dzielenie się nią z biegiem czasu może... wejść w krew i stać się stylem życia. Taki proces zaszedł bez wątpienia przed laty, w życiu pana Mieczysława Rózgi.
Kamery to świetny sposób na walkę ze śmieciarzami w lasach. Leśnicy zapowiadają, że będą poszerzać system monitoringu. Nowe urządzenia pojawią się także w lasach naszego regionu, gdzie problem wywożenia śmieci nadal jest naprawdę duży. To jednak niejedyne zastosowanie tego typu sprzętu w lasach.
Z 11 złotych za osobę, opłata za odbiór odpadów w gminie Moszczenica wzrosła do 30 złotych za osobę. To efekt rozstrzygniętego przetargu i podpisanej na 3 lata umowy. Mieszkańcy sprzeciwiają się podwyżce stawek o ponad 270% i wystosowali do Urzędu Gminy petycję, którą podpisało ponad 600 osób. Chcą renegocjacji warunków umowy lub jej zerwania i ogłoszenia nowego przetargu. Władze gminy tłumaczą, że to nie jest możliwe.
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci na terenie Piotrkowa. W dwóch sektorach wygrała firma Remondis, w jednym Ekom. Od stycznia za wywóz odpadów każdy mieszkaniec zapłaci 29 złotych miesięcznie.
Pogoda w niedzielę dopisała, więc wielu mieszkańców regionu zdecydowało się wybrać na zimowy spacer po lesie. Niestety uroki obcowania z przyrodą psuł przykry widok wyrzuconych śmieci.
Nowy Rok przyniesie spore zmiany w zasadach magazynowania odpadów. Od 1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie uchwalone 11 września 2020 roku rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów, opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 8 października pod pozycją 1742. Na jego mocy warunki magazynowania odpadów w Polsce mają być dostosowane do zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.