Zdecydowanym sukcesem zakończyła się akcja druhów z czternastu jednostek OSP z gminy Wolbórz. Strażacy włączyli się w ogólnopolską inicjatywę zebrania jak największej ilości elektrośmieci. Liczenie łącznej wagi odpadów wciąż trwa, ale już wiadomo, że mówimy o wielkiej masie.
Odpad z jednego procesu produkcyjnego staje się cennym surowcem dla innego. Taka idea powinna przyświecać gospodarce, w której efektywnie korzystamy z zasobów i jak najdłużej utrzymujemy wartość produktów - to jeden z głównych wniosków debaty „Od odpadu do zasobu. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ekonomii cyrkularnej”, zorganizowanej w dniu 13.10.2022 z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci w Centrum Prasowym PAP.
Pierwsze czerwone pojemniki na mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanęły na ulicach miasta. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli szybko, łatwo i bezpiecznie dla środowiska naturalnego oddać małe elektrośmieci przy ulicach Słowackiego 154/158, Kołłątaja 46, Wyspiańskiego 6 oraz Daniłowskiego 12. Duże zużyte AGD piotrkowianie oddadzą z domu za pomocą formularza online lub infolinii.
Parafia św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tym samym włącza się w ogólnopolską akcję "Oczyść dom i świat z elektrośmieci". Jej celem jest wsparcie misji w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.
Dwóch 15-latków i jeden 16-latek odpowiedzą za spowodowanie pożaru składowiska elektrośmieci przy ul. Topolowej w Piotrkowie. Policja otrzymała opinię biegłego sądowego.
Uczennice z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wodzinie Prywatnym tworzące pięcioosobowy zespół ekologiczny „Ekoiskierki” wraz ze swoją opiekunką panią M. Tomaszewską przystąpiły do konkursu „Aktywni dla klimatu”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”.