Czy piotrkowskie osiedla utoną w śmieciach?

ePiotrkow Poniedziałek, 15 marca 2021409117
Nie kończą się śmieciowe problemy mieszkańców niektórych piotrkowskich osiedli. Niedawno pisaliśmy o zalegających przy ul. Nałkowskiej nieczystościach. Po naszej interwencji firma szybko wywiozła odpady, ale kilka dni później w tym samym miejscu spłonęły dwa pojemniki. Największym problemem na jaki zwracają uwagę piotrkowianie są jednak zalegające pomiędzy blokami śmieci, które wyszły na wierzch wraz z końcem zimy i roztopami.

Ładuję galerię...

 Do naszej redakcji docierają kolejne skargi na śmieci zalegające na piotrkowskich osiedlach po zimie. Ostatnia dotyczyła sytuacji w rejonie Piomy. - Zima się kończy, śnieg stopniał, a śmieci wyszły w najlepsze. Osiedla przy Piomie to jakiś koszmar. Miejscami są sterty śmieci i nikt tego nie sprząta. Koszt ich odbioru rośnie, ale sprzątać już nie ma kto. Dla przykładu zaraz za ściekami z Piomy przy Sikorskiego można nawet znaleźć obudowę od głośnika, leżącą od zeszłego roku i sterty butelek. Wzdłuż chodnika odchodzącego od Gałczyńskiego 1 jest podobnie. Czas coś z tym zrobić, zanim wszystko przykryje trawa - czytamy w mailu od naszego czytelnika.

Sprawa zaśmieconych osiedli jest znana przedstawicielom Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Za czystość odpowiada prywatna firma, z którą mamy podpisaną umowę, ale niestety wywiązuje się ona ze swoich obowiązków tak jak widać. Stosujemy różne formy nacisku na przedsiębiorstwo. Zwracamy ustnie uwagę, wysyłamy monity, a także naliczamy kary za niedostateczne wywiązywanie się z umowy - mówi Marek Potrzebowski, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Zapytaliśmy prezesa PSM o to, jakie skutki przyniosły ich działania i o ewentualne dalsze posunięcia spółdzielni. - Firma obiecuje poprawę, ale nasza cierpliwość już się kończy. Nie umiem jeszcze odpowiedzieć co dokładnie zrobimy dalej, bo sytuacja jest taka, że przedsiębiorstwo ma umowę, ale się z niej nie wywiązuje - tłumaczy.

 

Umowa na sprzątanie terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie ważna jeszcze przez dwa lata, ale prezes Potrzebowski nie wyklucza jej wcześniejszego wypowiedzenia. - Bierzemy taką opcję pod uwagę. Jeśli zdecydujemy się na taki ruch to obowiązuje nas trzymiesięczny okres wypowiedzenia - informuje.

Po naszej publikacji przedstawiciele administracji Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeprowadzili wizję lokalną na terenie osiedla Południe i przekazali nam informację, że sytuacja uległa poprawie, a śmieci zostały uprzątnięte. 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość m ~gość m (Gość)16.03.2021 10:50

Co się dziwić ,abstrahując od tego czy i jak często są wywożone śmieci to warto rozwiązać problem , "podrzucania" śmieci osób nie będących mieszkańcami osiedla (osób z poza miasta ) ,niestety często obserwuję ten proceder wcześniej rano lub wieczorem , po zmroku. Myślę ,warto byłoby się zastanowić ,co z tym zrobić ?

40


jdr ~jdr (Gość)16.03.2021 19:25

Może sytuacją śmieciową powinien zająć się SANEPiD. Tylko czekać aż zaczną się szerzyć choroby.

40


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.03.2021 13:23

Śmieci są często zabieranie ale na osiedla przyjeżdżają samochody EPI i wyzwalają całe wzory śmieci.Co szlachta ma płacić za wywóz niech inni płacą.

61


Komunalny ~Komunalny (Gość)16.03.2021 09:36

Pytanie jest źle postawione. Powinno brzmieć na jak długo osiedla piotrkowskie będą zasypane różnymi odpadami, bo że utonęły, to już jest od co najmniej 9 lat, kiedy wprowadzono ustawę o śmieciach i obowiązku ich segregowania.

41


go?ć_ccc ~go?ć_ccc (Gość)16.03.2021 09:07

Ciekawe, kto redaktorem i kto cenzorem.

40


obs. ~obs. (Gość)15.03.2021 17:15

Taki gigant jak PSM /na skalę Piotrkowa/ nie może sobie rady dać z firmą sprzątającą. Mają pewnie prawnika na stanie. Są sposoby żeby taką firmę "wyprostować" ,ale trzeba działać....

160


kokojambo ~kokojambo (Gość)16.03.2021 07:38

Przecież od dawna wiadomo, że na Dmowskiego i w tych okolicach to sama patola i menelnia mieszka, czego się spodziewać.

13


mom ~mom (Gość)16.03.2021 06:46

Tak z ciekawości - czy Pan Prezes pobiera comiesięczną premię. Oscyluje ona w wysokości min. 10 tysięcy zł.. Czy za takie marne grosze można pracować .............. osobiście zrezygnował bym ze stanowiska.

70


gosc555 ~gosc555 (Gość)16.03.2021 00:29

Dziekujemy za dobra zmiane.To juz chyba taka nasza narodowa tradycja,ze jak wladza obiecuje,ze bedzie lepiej,to zawsze wychodzi gorzej.

04


zestresowany ~zestresowany (Gość)15.03.2021 22:56

My mieszkańcy Piotrkowa Tryb. płacimy coraz więcej za odbiór odpadów komunalnych, a urzędnicy miejscy nie radzą sobie z tym problemem. A miało być tak pięknie po kolejnej podwyżce.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat