Advertisement

Czy piotrkowskie osiedla utoną w śmieciach?

ePiotrkow Poniedziałek, 15 marca 2021441717
Nie kończą się śmieciowe problemy mieszkańców niektórych piotrkowskich osiedli. Niedawno pisaliśmy o zalegających przy ul. Nałkowskiej nieczystościach. Po naszej interwencji firma szybko wywiozła odpady, ale kilka dni później w tym samym miejscu spłonęły dwa pojemniki. Największym problemem na jaki zwracają uwagę piotrkowianie są jednak zalegające pomiędzy blokami śmieci, które wyszły na wierzch wraz z końcem zimy i roztopami.

Ładuję galerię...

 Do naszej redakcji docierają kolejne skargi na śmieci zalegające na piotrkowskich osiedlach po zimie. Ostatnia dotyczyła sytuacji w rejonie Piomy. - Zima się kończy, śnieg stopniał, a śmieci wyszły w najlepsze. Osiedla przy Piomie to jakiś koszmar. Miejscami są sterty śmieci i nikt tego nie sprząta. Koszt ich odbioru rośnie, ale sprzątać już nie ma kto. Dla przykładu zaraz za ściekami z Piomy przy Sikorskiego można nawet znaleźć obudowę od głośnika, leżącą od zeszłego roku i sterty butelek. Wzdłuż chodnika odchodzącego od Gałczyńskiego 1 jest podobnie. Czas coś z tym zrobić, zanim wszystko przykryje trawa - czytamy w mailu od naszego czytelnika.

Sprawa zaśmieconych osiedli jest znana przedstawicielom Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Za czystość odpowiada prywatna firma, z którą mamy podpisaną umowę, ale niestety wywiązuje się ona ze swoich obowiązków tak jak widać. Stosujemy różne formy nacisku na przedsiębiorstwo. Zwracamy ustnie uwagę, wysyłamy monity, a także naliczamy kary za niedostateczne wywiązywanie się z umowy - mówi Marek Potrzebowski, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Zapytaliśmy prezesa PSM o to, jakie skutki przyniosły ich działania i o ewentualne dalsze posunięcia spółdzielni. - Firma obiecuje poprawę, ale nasza cierpliwość już się kończy. Nie umiem jeszcze odpowiedzieć co dokładnie zrobimy dalej, bo sytuacja jest taka, że przedsiębiorstwo ma umowę, ale się z niej nie wywiązuje - tłumaczy.

 

Umowa na sprzątanie terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie ważna jeszcze przez dwa lata, ale prezes Potrzebowski nie wyklucza jej wcześniejszego wypowiedzenia. - Bierzemy taką opcję pod uwagę. Jeśli zdecydujemy się na taki ruch to obowiązuje nas trzymiesięczny okres wypowiedzenia - informuje.

Po naszej publikacji przedstawiciele administracji Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeprowadzili wizję lokalną na terenie osiedla Południe i przekazali nam informację, że sytuacja uległa poprawie, a śmieci zostały uprzątnięte. 


Zainteresował temat?

3

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość m ~gość m (Gość)16.03.2021 10:50

Co się dziwić ,abstrahując od tego czy i jak często są wywożone śmieci to warto rozwiązać problem , "podrzucania" śmieci osób nie będących mieszkańcami osiedla (osób z poza miasta ) ,niestety często obserwuję ten proceder wcześniej rano lub wieczorem , po zmroku. Myślę ,warto byłoby się zastanowić ,co z tym zrobić ?

40


jdr ~jdr (Gość)16.03.2021 19:25

Może sytuacją śmieciową powinien zająć się SANEPiD. Tylko czekać aż zaczną się szerzyć choroby.

40


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.03.2021 13:23

Śmieci są często zabieranie ale na osiedla przyjeżdżają samochody EPI i wyzwalają całe wzory śmieci.Co szlachta ma płacić za wywóz niech inni płacą.

61


Komunalny ~Komunalny (Gość)16.03.2021 09:36

Pytanie jest źle postawione. Powinno brzmieć na jak długo osiedla piotrkowskie będą zasypane różnymi odpadami, bo że utonęły, to już jest od co najmniej 9 lat, kiedy wprowadzono ustawę o śmieciach i obowiązku ich segregowania.

41


go?ć_ccc ~go?ć_ccc (Gość)16.03.2021 09:07

Ciekawe, kto redaktorem i kto cenzorem.

40


obs. ~obs. (Gość)15.03.2021 17:15

Taki gigant jak PSM /na skalę Piotrkowa/ nie może sobie rady dać z firmą sprzątającą. Mają pewnie prawnika na stanie. Są sposoby żeby taką firmę "wyprostować" ,ale trzeba działać....

160


kokojambo ~kokojambo (Gość)16.03.2021 07:38

Przecież od dawna wiadomo, że na Dmowskiego i w tych okolicach to sama patola i menelnia mieszka, czego się spodziewać.

13


mom ~mom (Gość)16.03.2021 06:46

Tak z ciekawości - czy Pan Prezes pobiera comiesięczną premię. Oscyluje ona w wysokości min. 10 tysięcy zł.. Czy za takie marne grosze można pracować .............. osobiście zrezygnował bym ze stanowiska.

70


gosc555 ~gosc555 (Gość)16.03.2021 00:29

Dziekujemy za dobra zmiane.To juz chyba taka nasza narodowa tradycja,ze jak wladza obiecuje,ze bedzie lepiej,to zawsze wychodzi gorzej.

04


zestresowany ~zestresowany (Gość)15.03.2021 22:56

My mieszkańcy Piotrkowa Tryb. płacimy coraz więcej za odbiór odpadów komunalnych, a urzędnicy miejscy nie radzą sobie z tym problemem. A miało być tak pięknie po kolejnej podwyżce.

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat