W dziejach Piotrkowa można odnaleźć wiele osobliwych i zaskakujących historii. Należy do nich bez wątpienia mająca miejsce na przełomie lat 20. i 30. minionego stulecia afera autobusowa...
Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zapraszają na wykład „Działalność zgrupowań partyzanckich Kedywu Inspektoratu Piotrkowskiego i 25 pp AK Ziemi Piotrkowsko-Opoczyńskiej”, który wygłosi gen. brygady Stanisław Burza-Karliński. Podczas spotkania pokazany zostanie film Krzysztofa Nowaka-Tyszowieckiego pt. „Akowcy”.
Rekonstrukcja historyczna "Front Zimowy 1914/15 nad Pilicą" przyciągnęła do Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim rzesze zwiedzających. Niska temperatura nie przeszkodziła, każdy chciał zobaczyć pokaz kaskaderów na koniach, pokaz pirotechniczny i oczywiście same walki.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza członków grup i stowarzyszeń rekonstrukcyjnych, inscenizatorów, organizatorów widowisk historycznych oraz wszystkie zainteresowane osoby na I Forum Rekonstruktorów i Inscenizatorów Wydarzeń Historycznych.
Przez 15 lat zespół "Przygoda" stanowił rozśpiewaną i roztańczoną wizytówkę miasta. Przez jego szeregi przewinęło się ponad 60 dziewcząt.
Jak się okazuje, obchodzące w tym roku dwudziestolecie istnienia pierwsze, i jak dotąd jedyne w mieście komercyjne Radio Strefa FM (do 2006 roku występujące pod nazwą Radio Piotrków) miało swego protoplastę.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego “Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.
Swego czasu było jednym z najbardziej reprezentacyjnych piotrkowskich osiedli. Usytuowane niemalże w centrum miasta, nieopodal budynku lokalnych władz, stanowiło tzw. oczko w głowie tych ostatnich.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.