Artykuły do tagu: SkansenRzekiPilicy

Warsztaty plecionkarskie w skansenie
10 grudnia w Skansenie Rzeki Pilicy odbędą się pierwsze w Tomaszowie trzygodzinne warsztaty plecionkarskie.
- Skansen Rzeki Pilicy jest treścią mojego życia. Idea kiełkowała w mojej głowie już w latach 80. Na przykład kiedy w 1988 roku znad Pilicy odjeżdżały wraki niemieckich samochodów, których wydobywanie inspirowałem jako dziennikarz prasy regionalnej. Były to początki archeologii rzecznej, militarnej, podwodnej, którą my zapoczątkowaliśmy - mówił na antenie Strefy FM Andrzej Kobalczyk, dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy.
Rodzinny Piknik „Przyjechali Letnicy” w najbliższy weekend odbędzie się w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Tomaszowski magistrat ogłosił konkurs na logotyp okrąglicy, czyli Niebieskich Źródeł Skansenu Rzeki Pilicy i Grot Nagórzyckich.
Tomaszów: W sobotę walczyli nad Pilicą
Rekonstrukcja historyczna "Front Zimowy 1914/15 nad Pilicą" przyciągnęła do Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim rzesze zwiedzających. Niska temperatura nie przeszkodziła, każdy chciał zobaczyć pokaz kaskaderów na koniach, pokaz pirotechniczny i oczywiście same walki.
Tomaszów: „Wojna” w Skansenie Rzeki Pilicy
Kolejne widowisko historyczne odbyło się w tomaszowskim Skansenie Rzeki Pilicy. Tym razem odtwarzano wydarzenia z września 1939 roku z okolic Moszczenicy w powiecie piotrkowskim.
Czołg, transporter opancerzony, ciągnik artyleryjski, motocykle, ciężarówki, karabiny - to wszystko można było zobaczyć dziś w tomaszowskim Skansenie Rzeki Pilicy. Odbyło się tam bowiem widowisko historyczne "Na pilickiej rubieży".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat