Radomszczańskie koło Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej ma 15 lat.
Z okazji jubileuszu członkowie koła, a także przyjaciele i sympatycy stowarzyszenia spotkali
się w galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.
W dniu wczorajszym do Polski „powrócił” Kazimierz Deyna. Prochy piłkarza do kraju przywiozła jego żona, Mariola Deyna. Spoczną one w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach, pogrzeb legendarnego piłkarza polskiej reprezentacji odbędzie się 6 czerwca.
Pompy, sikawki, hełmy i inny osprzęt strażacki, który zmieniał się na przestrzeni ostatnich stu lat – dzieje pożarnictwa można oglądać w piotrkowskiej komendzie.
W niedzielę 13 maja, czyli w 111 rocznicę urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, ulicami Piotrkowa przejdzie marsz poświęcony tej wyjątkowej postaci.
Polski Len to jacht Piotrkowskiej Chorągwi ZHP, którego dzieje są bardziej niesamowite niż scenariusz niejednego filmu przygodowego. W swój dziewiczy rejs jacht popłynął do Newport w Stanach Zjednoczonych.
Dorota Laskowska, Małgorzata Kozłowska, Sylwia Cygan - oldbojki, piłkarki ręczne, to tylko trzy z wielu “córek” trenera Krzysztofa Kazimierskiego. Kiedyś łączyły je treningi, mecze, zwycięstwa, dziś wspomnienia, zdjęcia i nadal wielkie emocje.
Stare zegary, książki, a nawet biżuteria - to wszystko można było kupić wczoraj podczas pierwszej Piotrkowskiej Giełdy Staroci.
Kilkaset osób oglądało wczoraj majówkę historyczną w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie. Tym razem rekonstruktorzy pokazali akcję Szarych Szeregów, których członkowie w 1943 roku próbowali wysadzić most w okolicach Czarnocina.
Nazwę aleja 3 Maja najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście przywrócili komuniści jeszcze w 1989 roku.
1 maja stanowił jedno z najważniejszych świąt państwowych w epoce PRL-u. Do dziś wielu wspomina z rozrzewnieniem pierwszomajowe pochody. Swego czasu w Piotrkowie Święto Pracy celebrowano przez dwa, a nie jeden dzień…