Powoli dobiega końca remont elewacji szkoły muzycznej. Roboty pochłonęły ponad milion złotych, ale jak mówi Ewa Kamińska - dyrektor szkoły - opłacało się.
Do uczestnictwa w uroczystości złożenia kwiatów z okazji Święta Wojska Polskiego i 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej ("Cudu nad Wisłą") zachęca piotrkowski Urząd Miasta.
Co dalej z pamiątkami po Reymoncie? Łóżko, w którym sypiał, krzesło na którym siedział, butelki, z których pijał, przyroda, którą podziwiał, i ludzie, których opisał w “Chłopach”...
600-lecie istnienia Smardzewic świętowano wczoraj (piątek) w powiecie tomaszowskim.
Przez ponad sto lat istnienia wielokrotnie zmieniał swój wygląd. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie miejsca, w którym jest bez niego…
Logo i logotyp to nie wytwór współczesnego biznesu. Znaki identyfikacyjne stosowali już pierwsi kapitaliści. Także Piotrków ma swój wkład w rozwój tej sztuki graficznej.
W sumie miało być ich sześć, miały górować nad miastem i tworzyć „dzielnicę wysokościowców”. Dach jednego z nich planowano zaadaptować pod „ładny i bezpieczny” taras widokowy oraz kawiarenkę.
W 251 rocznicę urodzin Jana Karola Samuela Hildebranda jego nagrobek niszczeje i popada w zapomnienie. Oto krótka historia tego wyjątkowego piotrkowianina z wyboru.
Jeszcze niespełna sto lat temu obowiązywał w Piotrkowie podatek rogatkowy. Ta specyficzna opłata drogowa jako tzw. podatek pośredni uderzała po kieszeniach najbiedniejszych.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Proszenia oraz z Zespołu Szkół z Wiaderna odwiedziły Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu.