„Nie dla czadu” - kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pod tym właśnie hasłem zainaugurowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wspólnie ze strażą pożarną.
Sytuacja na rynku pracy nieco się poprawiła, ale wciąż niełatwo znaleźć odpowiednią ofertę. Największy problem mają ludzie młodzi.
Ślisko, ciemno, niebezpiecznie. Tak najkrócej można scharakteryzować jesienno-zimowe warunki drogowe. Grupą szczególnie narażoną na udział w wypadkach drogowych są piesi i rowerzyści - często zupełnie niewidoczni - w szaro-burych ubraniach, bez odblasków, a rowerzyści bez oświetlenia.
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi agentce ubezpieczeniowej z Piotrkowa, która oszukała towarzystwo ubezpieczeniowe na prawie 330 tysięcy złotych. Pobierana od klientów gotówka zamiast trafić na konto firmy powiększała prywatne konto agenta.
Dla łamiących przepisy ruchu drogowego kwaśna cytryna, dla jeżdżących zgodnie z kodeksem soczyste jabłko.
Zniszczony chodnik, niesprawne oświetlenie, brak barier energochłonnych – radny Dziemdziora po raz kolejny apeluje o naprawy u mieście.
Pancerniki i odblaski pomagają w bezpiecznej drodze do szkoły.
Piotrkowska policja uruchamia kilka specjalnych telefonów zaufania.
Kilka dni temu na jednym z piotrkowskich skwerów spotkała się grupa ludzi. Pili alkohol, zachowywali się coraz bardziej agresywnie, zaczepiali przechodniów. Dlaczego nikt nie zareagował? Dlaczego nikt nie zadzwonił na policję? Może wtedy nie doszłoby do gwałtu na jednej z uczestniczek libacji.
- Pod koniec marca bez pracy pozostawało ponad 10 tysięcy mieszkańców Piotrkowa i powiatu, a do 15 sierpnia ta liczba zmniejszyła się do 8.888 osób. Mam nadzieję, że to będzie stała tendencja - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.