Odrapane, wykruszone i ogólnie – zniszczone. W takim stanie są schody znajdujące się przy ciągu pieszych, który stanowi łącznik pomiędzy ulicą Słowackiego i Narutowicza. Czy zagrażają one bezpieczeństwu?
Policjanci z piotrkowskiej drogówki rozpoczęli patrole na motocyklach. Mundurowi na jednośladach patrolować będą ulice miasta i powiatu.
Zima chyba wreszcie odpuściła i drogowcy mogą dokończyć rozpoczęte jeszcze w marcu łatanie dziur w piotrkowskich jezdniach, a jest co łatać, bo jak podkreślają kierowcy tak wielu dziur chyba jeszcze w piotrkowskich drogach nie było.
Gmina Łęki Szlacheckie podpisała z Powiatowym Urzędem Pracy w Piotrkowie Trybunalskim umowę na zatrudnienie bezrobotnych w ramach robót publicznych. W wyniku tej umowy zatrudnienie znalazły dwie osoby na stanowisku robotnik gospodarczy.
Czy pięćdziesiąt kilometrów na godzinę to w mieście za szybko? Na niektórych piotrkowskich ulicach – zdecydowanie tak. Na rondzie Sulejowskim znaki z zakazem przekroczenia prędkości powyżej 20 kilometrów na godzinę pojawiły się już kilkanaście lat temu.
Rewolucja w urzędach pracy. W Ministerstwie Pracy powstaje system tzw. „profilowania” osób bezrobotnych. Osoby pozostające bez pracy będą przyporządkowywane do jednej z trzech grup, dzięki czemu łatwiej będzie diagnozować ich problemy.
Kilkadziesiąt kolizji i kilka interwencji dotyczących awantur domowych. Piotrkowska policja podsumowała świąteczny weekend.
Sprawdzają, czy w autobusach i na przystankach jest bezpiecznie. Piotrkowscy policjanci włączyli się w wojewódzką akcję pod hasłem „Bezpiecznie w komunikacji miejskiej”.
Bezrobocie, które wciąż jest głównym problemem naszego regionu powoduje, że tym zjawiskiem zajmują się różne podmioty, nie tylko służby zatrudnienia. Jedną z takich inicjatyw jest projekt stworzony i koordynowany przez WODN w Łodzi “Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”.
Zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Piotrkowie.