Rewolucja w urzędach pracy. W Ministerstwie Pracy powstaje system tzw. „profilowania” osób bezrobotnych. Osoby pozostające bez pracy będą przyporządkowywane do jednej z trzech grup, dzięki czemu łatwiej będzie diagnozować ich problemy.
Kilkadziesiąt kolizji i kilka interwencji dotyczących awantur domowych. Piotrkowska policja podsumowała świąteczny weekend.
Sprawdzają, czy w autobusach i na przystankach jest bezpiecznie. Piotrkowscy policjanci włączyli się w wojewódzką akcję pod hasłem „Bezpiecznie w komunikacji miejskiej”.
Bezrobocie, które wciąż jest głównym problemem naszego regionu powoduje, że tym zjawiskiem zajmują się różne podmioty, nie tylko służby zatrudnienia. Jedną z takich inicjatyw jest projekt stworzony i koordynowany przez WODN w Łodzi “Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”.
Zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Piotrkowie.
Na adres kontakt@epiotrkow.pl otrzymaliśmy list w sprawie Prac Społecznie Użytecznych.
Bezrobocie rośnie. Jedną z metod walki z tym zjawiskiem są tzw. Prace Społecznie Użyteczne, polegające na wykonywaniu drobnych prac na rzecz instytucji publicznych. Prace są finansowane przez Urzędy Pracy i lokalne samorządy.
Ponad 50 osób nie ma dachu nad głową w Tomaszowie Mazowieckim. - W ramach ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych m.in. strażnicy miejscy w lutym odwiedzili noclegownie oraz ogródki działkowe - mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik prezydenta Tomaszowa.
To, że na lodowisku jest ślisko nikogo nie dziwi. Jednak gdy ślisko robi się poza nim, robi się niebezpiecznie. Przekonała się o tym jedna z naszych słuchaczek na lodowisku w Piotrkowie.
- W tym roku na terenie powiatu piotrkowskiego powinno być jeszcze bezpieczniej - zapewnia podinsp. Artur Wnuk, Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Piotrkowie.