Kilkudziesięciometrowe topole rosną tuż przy bloku nr 14 przy ulicy Wysokiej w Piotrkowie. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o ich wycięcie. Jak dotąd bezskutecznie. Boją się, że spróchniałe drzewa mogą zawalić się na blok.
Co roku dochodzi do tragedii z powodu wychłodzeń i zamarznięć. W Tomaszowie odkąd prowadzona jest ogrzewalnia dla bezdomnych takich przypadków nie odnotowano.
Zamiast pomagać zwykłym ludziom, głównie gnębią kierowców; wypisują mandaty i ukrywają się w krzakach z fotoradarem - zarzutów pod adresem Straży Miejskiej jest wiele.
Niemal 85% firm w Polsce które w latach 2008 - 2011 otrzymały z urzędu pracy dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej funkcjonowało dłużej niż przepisowy rok. Podobny wskaźnik utrzymuje się w Piotrkowie.
Wszyscy narzekają, że bezrobocie wciąż rośnie, tymczasem metody walki z nim nie do końca są wykorzystywane.
- Uważam, że największym błędem przy zabawie z fajerwerkami jest nadmiar alkoholu. Często właśnie z tego powodu na zabawach sylwestrowych dzieją się dantejskie sceny – mówi Artur Sobieraj z Hurtowni Pirotechnicznej AS w Piotrkowie.
Bezrobocie w powiecie piotrkowskim może już niedługo przekroczyć 13 procent. Aktualnie utrzymuje się ono na poziomie 12,7%.
Na lodowisku bełchatowskiego Powiatowego Centrum Sportu, pojawiły się specjalne pingwiny chodaki oraz kaski dla najmłodszych użytkowników lodowiska. - Posiadamy 95 kasków, które bezpłatnie udostępniamy łyżwiarzom - powiedziała Anita Muszyńska, dyrektor PCS.
Jakie czynniki kształtują rynek pracy w powiecie piotrkowskim? Jaką rolę pełni urząd pracy na lokalnym rynku? M.in. te zagadnienia poruszane są na konferencji "Piotrkowski rynek pracy dziś i jutro. - Chcemy wspólnie działać z różnymi instytucjami, żeby zmniejszyć poziom bezrobocia - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Prawie 200 osób z terenu Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego założyło w tym roku firmy, korzystając z dofinansowania Powiatowego Urzędu Pracy.