Z całego kraju napływają niepokojące informacje o zagrożeniu powodziowym. Bardzo trudna sytuacja jest w województwie dolnośląskim, ale obfite opady deszczu i gwałtowne burze przeszły także przez region piotrkowski.
Nie będzie podwyżek za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków dla mieszkańców Piotrkowa. Przynajmniej do końca roku. Władze miejskiej spółki złożyły wniosek o przedłużenie obowiązujących obecnie taryf na kolejne 6 miesięcy.
Od 1 maja w gminie Wola Krzysztoporska nieco więcej zapłacić trzeba będzie za wodę i ścieki. Nowe taryfy zatwierdzili podczas ostatniej sesji (26 marca) radni gminy.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (21 marca) bełchatowscy radni przyjęli nowe stawki opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków. Nowe taryfy będą obowiązywać od 1 maja 2013 roku.
Samorządy naszego regionu w olbrzymim stopniu inwestują środki unijne w ekologię. Modernizowane są oczyszczalnie ścieków, powstają stacje uzdatniania wody, budowana jest sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Do wielu wsi, miasteczek dopiero dziś dociera cywilizacja. Niektóre ulice w większych miastach dopiero teraz uzyskują dostęp do “miejskiej” wody.
Jakiś czas temu na klatkach schodowych budynków należących do miasta (w zarządzie TBS), w których występuje zadłużenie w opłatach za dostawę ciepłej wody, pojawiła się informacja dotycząca możliwości jej odcięcia.
W Boże Narodzenie w Rozprzy wybuchł pożar. Ogień pojawił się w hurtowni szkła. Akcja strażaków była utrudniona, ponieważ okazało się, że ciśnienie wody w hydrantach jest zbyt niskie. Strażacy musieli zaangażować w akcję więcej sił i... szukać wody w terenie.
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?
Mieszkańcy gminy Moszczenica od stycznia drożej zapłacą za wodę i ścieki.
Kapitan Józef Głowacki z Piotrkowa odbierze Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta Rzeczpospolitej z rąk wojewody Jolanty Chełmińskiej.