W Tomaszowie Mazowieckim zapłacą więcej za wodę i ścieki.
Problemy zaczęły się, gdy założono w placówce wodomierz. Wcześniej za wodę schronisko płaciło 70 zł. Teraz okazało się, że rachunki wynoszą nawet 1000 zł.
Ruszają wypłaty zasiłków dla poszkodowanych podczas środowej nawałnicy w powiecie piotrkowskim.
Spada zużycie wody, więc woda drożeje - tak uzasadnia jedną z przyczyn planowanej podwyżki za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków Michał Rżanek - prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.
SLD domaga się wyjaśnień od prezydenta Piotrkowa w związku z planowaną podwyżką cen wody i ścieków. - Ten wzrost to uderzenie w mieszkańców miasta - podkreśla poseł Artur Ostrowski.
Od 1 lipca blisko 9 złotych z VAT-em najprawdopodobniej zapłacą mieszkańcy Piotrkowa za metr sześcienny odprowadzanych ścieków i dostarczanej wody.
Do późnego wieczora, a nawet do jutra, pozbawieni będą ciepłej wody mieszkańcy osiedla Dmowskiego i Narutowicza Południe.
Od kilkudziesięciu lat pijemy wodę z rur cementowo-azbestowych. W Piotrkowie liczba jej odbiorców systematycznie się zmniejsza, ale są jeszcze miejsca, gdzie woda doprowadzana jest właśnie za ich pomocą. Mieszkańcy ulic Cisowej i Jaworowej nie są z tego zadowoleni. W obawie o własne zdrowie próbują spowodować jak najszybszą wymianę wodociągu. - Dlaczego mieszkańcy sąsiednich ulic mają już inne rury, a tylko my jesteśmy pokrzywdzeni? - pytają. Eksperci jednak uspokajają – azbestowe rury nie są szkodliwe dla zdrowia. - Mieszkańcy mogą spać spokojnie – zapewnia piotrkowski magistrat.
Jak się ochłodzić podczas upałów? Piotrkowianie mogą skorzystać z rozłożonej w centrum kurtyny wodnej.
Woda głęboka na ponad metr, zalane sale lekcyjne i komputerowe, a także archiwum - taki widok zastali po świątecznej przerwie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie.