Od 22 sierpnia piotrkowianie zapłacą więcej za wodę i ścieki. Opłata wzrośnie o 4 procent czyli 32 grosze za metr sześcienny.
Miasto i gmina Sulejów zamierzają ubiegać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, z których mogliby skorzystać mieszkańcy. Pieniądze sprawią, że koszt inwestycji znacznie się zmniejszy. Zanim jednak urzędnicy zaczną ubiegać się o dofinansowanie, proszą o pomoc mieszkańców.
Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji kolejnego, dużego zadania inwestycyjnego. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To już IV etap tego istotnego dla mieszkańców zadania.
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.
Nowa taryfa za wodę i ścieki w Piotrkowie. Mieszkańcy muszą liczyć się z wyższymi rachunkami. Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja opublikowały nową taryfę zatwierdzoną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Nowe stawki wejdą w życie 12 listopada. Jakie będą ceny?
Rada Miejska w Wolborzu uchwaliła dopłaty dla mieszkańców do stawek za odprowadzenie ścieków na terenie gminy. Wniosek w tej sprawie złożył burmistrz Andrzej Jaros.
Rada Miejska w Wolborzu uchwaliła dopłaty dla mieszkańców do stawek za odprowadzenie ścieków na terenie gminy. Z pomysłem wprowadzenia takiego rozwiązania wyszedł burmistrz Andrzej Jaros.
We wtorek (12.04.2022) na terenie gminy Wola Krzysztoporska wprowadzone zostały nowe taryfy, dotyczące zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Nowe stawki obowiązywać będą przez trzy lata (z uwzględnieniem podwyżek po każdym zakończonym roku).
94 proc. wniosków taryfowych złożonych do RZGW przez samorządy zakłada podwyżki cen za wodę i ścieki - przekazał PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Dodał, że wiele z nich jest nieuzasadnionych. W jego ocenie to niedopuszczalne, szczególnie w dobie pandemii, bo zużycie wody znacznie wzrasta.