Strażnicy miejscy patrolując teren miasta zauważyli nielegalne odprowadzenie ścieków z jednej z posesji przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie.
Nowoczesną i ekologiczną oczyszczalnię ścieków otwarto w piątek w Wolborzu. Obiekt przy ulicy Sportowej wyposażony został w specjalistyczne maszyny, które pozwolą na bardziej wydajne gospodarowanie odpadami.
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gąskach, Radziątkowie, Kacprowie, Woli Krzysztoporskiej, Wygodzie i Bujnach zakończona. Teraz czas, by przyłączali się do niej mieszkańcy. I to najwyższy czas! Termin wyznaczony przez gminę przypada na 31 marca 2020 r. Dlaczego to takie ważne, żeby zrobić to jak najszybciej, i jakie formalności trzeba wcześniej spełnić?
Od lipca tego roku piotrkowianie muszą płacić 23 grosze więcej za każdy m3 dostarczonej wody i odebranych ścieków, kolejna podwyżka nastąpi w lipcu przyszłego roku - poinformował na antenie Radia Strefa FM Piotrków Michał Rżanek, prezes spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Podczas środowej (29 maja) sesji Rady Miasta radni zamierzają zadecydować o przekazaniu Piotrkowskim Wodociągom i Kanalizacji ponad 2 mln zł na powiększenia kapitału zakładowego.
Tony toksycznych odpadów trafiały do miejskiej kanalizacji w Piotrkowie. Nie wiadomo jak długo trwał ten proceder. Firma, która przywoziła nieczystości twierdzi, że była to jednorazowa pomyłka. Trochę inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele Piotrkowskich Wodociągów.
Mieszkańcy ul. Wiślanej w Piotrkowie mają dość nietypowy problem. W poniedziałkowe poranki, zwłaszcza między godz. 7 a 8, w ich domach cuchnie z kanalizacji. Sytuacja jest o tyle dziwna, że problem pojawia się regularnie, raz w tygodniu, od kilku lat...
Od lipca 2019 zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Wzrost cen jest zgodny z przyjętą 3-letnią taryfą. Podwyżka mogła być jednak dużo większa, gdyby cena prądu wzrosła o blisko 60%.
Nowoczesny samochód asenizacyjny o wartości ponad 800 tys. zł kupiła z funduszy unijnych gmina Wolbórz.