Brak dostępu do kanalizacji to częsty problem na terenach wiejskich i w miejscach oddalonych od głównych aglomeracji. W takich warunkach konieczne jest zastosowanie alternatywnych rozwiązań do odprowadzania ścieków, a jednym z najczęściej wybieranych i najbardziej sprawdzonych jest szambo betonowe. Choć na rynku dostępne są nowoczesne technologie, jak przydomowe oczyszczalnie ścieków czy szamba z tworzyw sztucznych, betonowe zbiorniki wciąż dominują. Dlaczego? Przedstawiamy, dlaczego warto postawić na szambo betonowe oraz jakie są jego zalety w porównaniu z innymi opcjami.
Właściciele nieruchomości niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej, na której znajduje się bezodpływowy zbiornik nieczystości lub przydomowa oczyszczalnia ścieków, będą mogli wygodnie zarządzać nieczystościami ciekłymi za pomocą aplikacji "szambo.online". Już wkrótce otrzymają listownie ulotkę dotyczącą aplikacji oraz SMS z kodem weryfikacyjnym. Dzięki "szambo.online" można m.in. sprawdzić, kiedy należy zaplanować wywóz nieczystości, zamówić wóz asenizacyjny czy wygodnie zapłacić za usługę.
Powszechnie wiadomo, że miejscem, gdzie powinny trafiać ścieki z gospodarstw domowych jest sieć kanalizacyjna lub szczelne szamba, a następnie miejska oczyszczalnia ścieków. To że nie zawsze tak się dzieje wykazują kontrole prowadzone przez Straż Miejską.
Gorzkowiccy policjanci ustalili i ukarali mężczyznę, który wylewał nieczystości w lesie w gminie Rozprza. Teraz będzie musiał sprzątnąć fekalia i zapłacić za swoje zachowanie.
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
W niedzielę po południu 57-letni mężczyzna utopił się w szambie. Do zdarzenia doszło w gminie Wolbórz.
Prawie co druga kontrola szamb w Piotrkowie wykryła nieprawidłowości. Urzędnicy sprawdzili już ponad pięćset posesji.
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła na terenie 28 gmin całego kraju inspekcję dotyczącą bezodpływowych zbiorników ściekowych (szamb). Kontrola wykazała wiele nieprawidłowości w zakresie gospodarki ściekowej na obszarach nieobjętych systemem kanalizacji zbiorczej – wynika z pisma, które do gmin przesłała Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.
Piotrkowowi brakuje ok. 8%, aby spełnić unijne dyrektywy dotyczące kanalizowania miasta. Władze miasta twierdzą, że brakujące inwestycje uda się na czas zrealizować. Wiadomo jednak już dziś, że nie każda ulica będzie miała kanalizację…