Artykuły do tagu: WZ

Od 1 października gaz droższy o 7,4 proc.
Od 1 października gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek, że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie.
Od września zapłacimy dużo więcej za ciepło
Nawet o 35%, z początkiem września wzrosną ceny energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych z Piotrkowa. Bezpośrednią przyczyną podwyżki są rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez Elektrociepłownię Piotrków, które z kolei wynikają z wieloletnich zaniedbań i zapóźnienia w modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.
Co trzecie dziecko w Polsce skarży się na pogorszenie wzroku. Warto temu zaradzić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem
Druga połowa sierpnia to dla wielu dzieci i rodziców czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Warto pamiętać, że podręczniki i przybory nie wystarczą do sprawnej nauki. Zadbać trzeba również o dobry wzrok, zwłaszcza że w ciągu minionego roku co trzecie dziecko skarżyło się na pogorszenie widzenia. Jednocześnie aż 29% uczniów nie było w tym czasie na badaniu wzroku. Tymczasem nawet niewielkie upośledzenie wzroku może poważnie utrudniać prawidłowy rozwój.
Skąd tak drastyczny wzrost cen ciepła w Piotrkowie?
Nasi czytelnicy alarmują, że na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego pojawiły się ogłoszenia, z których można dowiedzieć się o wzroście ceny zakupy energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych nawet o blisko 35%. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. O sprawę zapytaliśmy Marka Krawczyńskiego, prezesa spółki Elektrociepłownia Piotrków i jak się okazuje znacznie wyższych cen ciepła mogą spodziewać się odbiorcy w całym mieście.
Oddział dziecięcy w PCMD wznawia pracę
Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, poinformowało, że po półtoramiesięcznej przerwie oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, znów będzie przyjmował małych pacjentów. Wznowienie działalności, zaplanowano na poniedziałek (16 sierpnia).
Rozporządzenie ws. minimalnego wynagrodzenia w 2022 będzie przyjęte przez rząd do 15 września
Do 15 września będzie przyjęte przez rząd rozporządzenie ws. minimalnego wynagrodzenia w 2022 r. i minimalnej stawki godzinowej - wynika z wykazu prac legislacyjnych RM. Minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3 tys. zł, a minimalna stawka godzinowa - 19,60 zł.
Dr Sutkowski: wzrost zachorowań na COVID-19 jest pewny, odpowiedzialny będzie wariant delta
Należy liczyć się ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce. Pytanie brzmi nie czy, ale kiedy to się stanie – ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Zaznaczył, że odpowiedzialny za to będzie wariant delta koronawirusa.
Rząd szykuje zaostrzenie kar w prawie o ruchu drogowym
Wysokość składki OC uzależniona od liczby punktów karnych; kasowanie punktów po upływie 2 lat, a także zaostrzenie kar m.in. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu - to tylko niektóre założenia zmian w zakresie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, które przyjęła we wtorek rada ministrów.
Glapiński: płace Polaków będą rosły znacznie szybciej niż inflacja
Płace Polaków będą rosły znacznie szybciej niż inflacja - powiedział w piątek prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że jeśliby nastąpił koniec pandemii, wzrost gospodarczy przekroczył rocznie 5 proc. i było pełne zatrudnienie w Polsce, RPP przymierzy się do normalizacji polityki pieniężnej.
Dzieci widzą więcej niż dorośli
Dzieci poniżej 7. miesiąca życia potrafią dostrzec obrazy, których nie widzą starsze dzieci i osoby dorosłe. Dzieje się tak w wyniku niewykształcenia się u nich tzw. maskowania wstecznego, które pojawia się później, wraz z rozwojem człowieka - wynika z badań naukowców z Chuo University i Japan Women’s University.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat