Trzy samochody brały udział w wypadku, do którego doszło na wysokości wsi Gąski na budowanym odcinku autostrady A1 (403. kilometr drogi krajowej nr 1). Zginęła jedna osoba.
Dwa samochody zderzyły się w środę ok. godz. 12.30 na budowanym odcinku autostrady A1 (konkretnie na 381. kilometrze drogi krajowej nr 1).
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu kierowcy BMW, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed patrolem tomaszowskiej drogówki. Przyczyną interwencji było nie włączenie wymaganych przepisami świateł, zaś ucieczki, brak uprawnień do kierowania pojazdami.
Nową betonową nitką budowanej w naszym województwie autostrady A1 przejedziemy w całości do końca roku. Taką obietnicę składa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. Odbędzie się to na zasadach tymczasowej organizacji ruchu, ale jak podkreślają drogowcy, to bardziej komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, bo nie będzie już żadnych świateł i skrzyżowań.
Do dwóch obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców doszło w weekend w naszym regionie. W jednym z przypadków za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą dwaj mężczyźni.
Kompletnie pijany kierowca audi został zatrzymany przez bełchatowskich policjantów. 44-latek miał ponad 3 promile alkoholu i poczwórny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dzięki pomocy obywateli, którzy zareagowali na zagrożenie nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.
Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy w ostatnich dniach ujęli dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję. 47-letni rajdowiec (mieszkaniec Piotrkowa) chciał wręczyć policjantowi łapówkę.
Blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 34-latek zatrzymany przez bełchatowskich funkcjonariuszy. O tym, że mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie innych uczestników ruchu, poinformował mundurowych inny kierowca. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.
19 września, już po raz szósty, obchodzimy Światowy Dzień Dawcy Szpiku (World Marrow Donor Day). To święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie dołączyli do bazy Dawców szpiku, żeby zwiększyć szansę na uratowanie życia swojemu „bliźniakowi genetycznemu”, a także tych Dawców, którzy już pomogli Pacjentom cierpiącym na nowotwór krwi lub inną chorobę wymagającą przeszczepienia. To także szczególny dzień dla DKMS, ponieważ aż ponad 10 milionów Dawców pochodzi właśnie z ich 7 baz!