Artykuły do tagu: nowotwór

II Ogólnopolska akcja
Już po raz kolejny członkinie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek Kamilki zorganizowały na naszym terenie z okazji Dnia Matki akcję „Badamy nie tylko mamy”.
Amazonki zapraszają na akcję „Badamy nie tylko mamy
Sposobów świętowania Dnia Matki jest mnóstwo. Co roku wiele osób zastanawia się, jak tego dnia docenić tę wyjątkową kobietę w swoim życiu. Federacja Stowarzyszeń Amazonki przekonuje, że najlepszym prezentem dla mamy jest troska o jej zdrowie. Dlatego już po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję „Badamy nie tylko mamy". 25 maja w ponad 90 miastach Polski Amazonki będą edukować w zakresie profilaktyki raka piersi.
Piotrkowianin i Piotrcovia pomagają dzieciom w walce z rakiem
Piotrkowianin i Piotrcovia dołączyły do wyjątkowej akcji. Przedstawiciele wszystkich klubów Orlen Superligi mężczyzn i kobiet do końca maja będą wspierać podopiecznych fundacji Cancer Fighters. W każdym zespole został "zakontraktowany" młody zawodnik, który toczy najtrudniejszy pojedynek w życiu, jakim jest walka z nowotworem.
Pomóż Sławkowi pokonać chorobę. Potrzebne duże pieniądze
W październiku 2020 roku życie pana Sławka runęło w jednej chwili. Wykryto u niego wówczas nowotwór złośliwy jamy ustnej oraz raka płaskonabłonkowego dziąsła. Od tego czasu mieszkaniec powiatu piotrkowskiego przeszedł już szereg mniej lub bardziej skomplikowanych operacji.
Bądź mężczyzną i zadbaj o siebie. POVITA zaprasza na badania kliniczne
Raka pęcherza moczowego można pokonać. Specjaliści podkreślają, że ten rodzaj nowotworu - pod warunkiem, że wykryty odpowiednio wcześnie - da się całkowicie wyleczyć. Pomocne mogą okazać się badania kliniczne. Te można wykonać także w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Centrum Badań PROVITA. Między innymi o tym rozmawialiśmy z doktorem Michałem Masłowskim.
Nowa terapia raka piersi w pierwszej kolejności do refundacji według onkologów klinicznych
Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć substancji czynnych, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi.
Udało się! Ponad 2 mln zł dla Patryka zebrane!
Na tę chwilę Patryk Wysmyk i jego rodzina czekali bardzo długo. Ponad 2,1 mln zł, jakie były potrzebne na leczenie zmagającego się z nowotworem 16-latka jest już na koncie zbiórki na portalu SiePomaga.pl. Zielony pasek oznaczający postępy w gromadzeniu pieniędzy zapełnił się w stu procentach w poniedziałek (16.01.2023) po południu.
Patryk rozpoczyna kolejny etap leczenia. Wciąż potrzeba ogromnych pieniędzy
Patryk Wysmyk, nastolatek z Piotrkowa, który walczy z neuroblastomą, rozpoczyna kolejny etap walki o zdrowie i życie. Chłopiec jest już po operacji, teraz czas na kolejną odsłonę
Zapraszają na Bajkowy Spacer dla Oskara
Fundacja Pomaluj Mój Świat we współpracy z GOPS-em w Grabicy oraz Szkołą Podstawową w Szydłowie zaprasza na charytatywny Bajkowy Spacer dla Oskara. W czasie wydarzenia będzie można wesprzeć finansowo leczenie 6-letniego Oskara Skórniewskiego, mieszkańca powiatu piotrkowskiego, u którego zdiagnozowano nieoperacyjny nowotwór mózgu.
Oskar ma glejaka mózgu. Potrzebna pomoc!
"W najgorszych snach nie przypuszczaliśmy, że znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy zmuszeni prosić Was znajomych i znajomych znajomych o wsparcie i pomoc finansową, ze względu na chorobę naszego synka" - tak zaczyna się apel pani Sylwii o wsparcie w walce z chorobą jej dziecka. 6-letni Oskar Skórniewski, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego potrzebuje pomocy po tym, jak zdiagnozowano u niego nieoperacyjny nowotwór mózgu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat