Piotrkowianin i Piotrcovia pomagają dzieciom w walce z rakiem

Piątek, 16 lutego 20244
Piotrkowianin i Piotrcovia dołączyły do wyjątkowej akcji. Przedstawiciele wszystkich klubów Orlen Superligi mężczyzn i kobiet do końca maja będą wspierać podopiecznych fundacji Cancer Fighters. W każdym zespole został "zakontraktowany" młody zawodnik, który toczy najtrudniejszy pojedynek w życiu, jakim jest walka z nowotworem.
fot.: Orlen Superliga Kobiet/ Piotrcovia fot.: Orlen Superliga Kobiet/ Piotrcovia

Wszystkie kluby Orlen Superligi ogłosiły na swoich profilach społecznościowych transfer. Do ekipy Piotrcovii dołączyła Maja Pyka, zaś w zespole Piotrkowianina znalazł się Tymek Szabla. Do końca maja podopieczni będą wspierani przez piotrkowskie zespoły oraz sympatyków szczypiorniaka. Każda z drużyn ma założoną dedykowaną zbiórkę, a celem minimum jest zebranie 10 000 zł na wsparcie leczenia nowego członka drużyny. 

 

Podczas domowych meczów Piotrcovii oraz Piotrkowianina będą zbierane pieniądze na leczenie Mai i Tymka. Natomiast zbiórka cały czas trwa za pomocą strony wolniodraka.pl/superliga/

 

Ja mam w zespole samych wojowników i dlatego cieszę się, że do drużyny dochodzi nam kolejny. Witamy Tymka w Piotrkowianinie - ocenił transfer trener Michał Matyjasik.

Poznajcie historię Tymka Szabli. 6 marca poprzedniego roku życie Tymka i jego rodziny zmieniło się diametralnie. To, co zaczęło się jako silny ból brzuszka i diagnoza zapalenia układu moczowego, przerodziło się w coś znacznie poważniejszego. Po powtórzonych badaniach i obniżonym poziomie hemoglobiny, Tymek trafił do szpitala, a następnie został przewieziony do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Tam rodzice usłyszeli druzgocącą diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

 

Od 30 marca ubiegłego roku Tymek poddawany jest intensywnej chemioterapii. Mimo trudności, ten uśmiechnięty i pełen energii chłopiec znajduje w sobie siłę, by cieszyć się każdą chwilą. Uwielbia jeździć na hulajnodze, grać w piłkę i pływać, choć obecnie nie wszystko jest możliwe. Bardzo tęskni za przedszkolem, a w klinice uczestniczy w różnych zajęciach i ma wspaniałe relacje z personelem oraz wolontariuszami.

 

Jednak aby Tymek mógł wrócić do swojego życia sprzed choroby, potrzebuje naszej pomocy. Koszty leczenia, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego są ogromne. Każda wpłata, mała czy duża, ma ogromne znaczenie i pomoże Tymkowi w jego drodze do zdrowia.

 

Zbiórka na leczenie Tymka dostępna jest tutaj

 

 

To nie koniec transferów do piotrkowskich drużyn. Barwy Piotrcovii reprezentuje także Maja Pyka 

 

Życie Majki zmieniło się drastycznie w lipcu 2022 roku. To, co zaczęło się od krwotoku z nosa i gorączki, doprowadziło do diagnozy bardzo złośliwego nowotworu IV stopnia. Po serii badań w różnych szpitalach, w tym w Jeleniej Górze i Wrocławiu, stwierdzono u Majeczki guza lewego nadnercza.

 

Od tego momentu rozpoczęła się jej trudna walka o zdrowie i życie. Maja przeszła operację usunięcia guza, dwukrotnie zmagała się z sepsą, przechodziła COVID-19, a także często doświadczała wysokiej gorączki. Mimo tych wszystkich trudności, ta dzielna dziewczynka zachowuje pogodę ducha. Jest ciekawa świata, lubi zabawy na placu zabaw, rysowanie, wyklejanie i oglądanie ulubionych bajek.

 

 

Marzy o tym, aby kiedyś mieć kotka lub pieska, ale obecnie jej życie skupia się wokół pobytów w klinice i podróży na różne badania, w tym do Warszawy. Najcięższe dla Majeczki są momenty, gdy oczekuje na możliwość powrotu do domu, tylko po to, by dowiedzieć się, że wyniki badań są zbyt słabe i musi pozostać w szpitalu. Aktualnie Maja przechodzi radioterapię i czeka ją jeszcze immunoterapia oraz kolejne etapy leczenia. Każdy dzień jest dla niej i jej rodziny wyzwaniem, ale Majeczka nie traci nadziei i zaraża wszystkich swoją energią.

 

Zbiórka na leczenie Mai dostępna jest tutaj.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:( ~:( (Gość)25.02.2024 16:49

Wpłacone!
Tylko taka jedna rzecz do przemyślenia.
Na te dzieciaczki zbierane są pieniądze, a lekką ręką wydawane są pieniądze na samochody dla OSP. Co chwilę się słyszy jak miliony są wysawane na sprzęt który nie będzie wykorzystany. Ale dla dzieci pieniędzy nie ma.

61


gian ~gian (Gość)25.02.2024 09:17

Piękna akcja. Dzięki za info, bo mało kto o tym wie. Dzięki.

53


pol. ~pol. (Gość)25.02.2024 11:38

Idea i akcja cudowna. Z tymi wojownikami to Pan trener trochę przesadza. Patrz mecz z Kwidzynem.

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat