Na całej drodze Łęczno-Kłudzice ułożono już asfalt. Jest to warstwa wyrównawcza, rozpoczęto już układanie warstwy ścieralnej, a to oznacza, że niebawem mieszkańcy gminy będą mogli w komfortowy sposób omijać ewentualne korki na „dwunastce”. To nie jedyna dobra informacja. Wystartowała też przebudowa drogi powiatowej łączącej sulejowskie Podklasztorze z centrum miasta.
Dla mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego udostępnione zostaną kolejne lokalizacje, w których będą czekać specjaliści. Do punktów w Moszczenicy, Rozprzy oraz Trzepnicy Kolonii od stycznia 2023 r. dołączą Gorzkowice, Ręczno, a także Wolbórz.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę można było podziwiać przepiękne konie i ich jeźdźców. Ponadto przygotowano przejazdy bryczką czy na kucyku.
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę (4.12) rano. Trzy osoby trafiły do szpitala.
"W poszukiwaniu Olafa" spektakl pod takim tytułem zostanie wystawiony w piotrkowskiej filii UJK. Będzie to okazja do spędzenia czasu nie tylko w gronie rówieśników, ale też z bajkowym bohaterem.
W Mikołajki, czyli 6 grudnia warto wybrać się na spacer po starówce. Wzorem lat ubiegłych w sercu Rynku Trybunalskiego ustawione zostanie bożonarodzeniowe drzewko.
Większość skansenów w Polsce to muzea na wolnym powietrzu i na dość dużym obszarze. Największe z nich mieszczą się w Sanoku i w Tokarni. Jednak mamy też skanseny położone w centrach miast, składające się z niewielkiej liczby zabudowań. Takie miejsca stworzono m.in. w Toruniu i Łodzi, gdzie można wybrać się na weekendową wycieczkę.
W pierwszą sobotę adwentu, 3 grudnia, we wspólnej modlitwie wzięło udział niemal 60 mężczyzn. Wydarzenie wpisało się w obchodzony w tych dniach Jubileusz 100-lecia parafii pw. św. Jacka i św. Doroty.
W zmaganiach z gościem specjalnym, arcymistrzynią szachową Joanną Majdan wzięło udział kilkadziesiąt osób. Organizatorem wydarzenia było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W Wolborzu będzie można poczuć magię zbliżających się świąt. A to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Z przygotowanych atrakcji będzie można skorzystać 3 i 4 grudnia.