Advertisement

Inwestycje drogowe w Gminie Sulejów na finiszu

ePiotrkowRegion Niedziela, 04 grudnia 202223
Na całej drodze Łęczno-Kłudzice ułożono już asfalt. Jest to warstwa wyrównawcza, rozpoczęto już układanie warstwy ścieralnej, a to oznacza, że niebawem mieszkańcy gminy będą mogli w komfortowy sposób omijać ewentualne korki na „dwunastce”. To nie jedyna dobra informacja. Wystartowała też przebudowa drogi powiatowej łączącej sulejowskie Podklasztorze z centrum miasta.

Ładuję galerię...

Ostatnie kilkadziesiąt metrów pierwszej warstwy asfaltu na drodze gminnej ułożono 29 listopada, tym samym na całym odcinku między Łęcznem a Kłudzicami, o długości 4 300 metrów, droga została wyrównana. Obecnie drogowcy układają warstwę ścieralną. Zgodnie z założeniami funduszu leśnego Lasów Państwowych, z którego dofinansowano budowę drogi Łęczno-Kłudzice, prace na tym odcinku powinny się zakończyć w tym roku.

Widać też już pierwsze efekty prac na drodze Lasów Państwowych, która łączy się z gminną jezdnią przy pomniku św. Huberta. To będzie również szlak dla rowerzystów, którym będzie można dojechać do Włodzimierzowa.

Ponadto dzięki dotacji z „Polskiego Ładu”, przebudowywana jest droga powiatowa nr 3106E, składającą się z sulejowskich ulic – Klasztornej i Jagiełły. Na realizację tej inwestycji Gmina przeznaczyła 700 tysięcy złotych z gminnego budżetu, pozostałe pieniądze będą pochodzić z budżetu powiatu piotrkowskiego. Inwestycja będzie kosztować 6 390 000 zł. W ramach pierwszej edycji „Polskiego Ładu” dla powiatu piotrkowskiego zarezerwowano na ten cel 4 655 000 zł. Oprócz drogi wyremontowane zostaną też chodniki, wzdłuż drogi powstanie ponadto ścieżka rowerowa i tarasy widokowe. Drogowcy weszli na plac budowy 30 listopada i sfrezowali już znaczny fragment tej drogi. Zgodnie z umową remont powinien się zakończyć w sierpniu przyszłego roku, do tego czasu na tym odcinku mogą występować utrudnienia. Już wprowadzono ruch wahadłowy, ale droga cały czas ma być przejezdna.

Prace trwają też na terenie Podklasztorza, w ramach największego drogowego kontraktu w historii gminy Sulejów. Obejmuje on remonty ulic Królowej Jadwigi, Mieszka I, K. Jagiellończyka i Rycerskiej na terenie tego osiedla oraz ul. Góra Strzelecka i Podwłodzimierzów w Sulejowie. Pierwsze warstwy asfaltu ułożono już na prawie wszystkich wymienionych odcinkach. Wszystkie te drogi zostaną wyremontowane dzięki dotacji w wysokości 10 220 100,00 zł, przyznanej w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łopata ~łopata (Gość)04.12.2022 17:35

Ulica Klasztorna, to droga należąca do powiatu piotrkowskiego. W czym jest tu sukces sulejowskiej władzy?

101


Piotrkowianin Piotrkowianinranga04.12.2022 22:45

A z tym idiotycznie zaprojektowanym rondem na Podklasztorzu coś zrobili, czy dalej stwarza zagrożenie dla kierowców?

63


stefan ~stefan (Gość)04.12.2022 19:57

od sw Huberta zawsze sie dało dojechac do Włodzmierzowa nawet szlak rowerowy jest to co to za moderniczaja? ;]
poza tym kto bedzię tamtedy chciał omijac korki? jak szybciej jest przez kałek i zalesice..
chociaz teraz w sumie zobaczymy burmistrz robi z sulejówka metropoli swiateł nazakładali....nie wiadomo po bo nie w tych miejscach co powinny byc. ale cyrk bedize pewnie jeszcze wiekszy

71


Jaro ~Jaro (Gość)06.12.2022 02:11

Złodzieje z Sulejowa sobie robią drogi a ludzie 5km dalej toną w błocie.Zaprszam na "autostradę"łęczno-łazy Dąbrowa

51


swojak ~swojak (Gość)05.12.2022 21:26

I obwodnica Sulejowa będzie gotowa,tylko jelenie i sarny będą miały się gdzie ścigać

02


Paweł ~Paweł (Gość)05.12.2022 09:48

3 lata temu gmina rozpoczęła remont starego chodnika w Poniatowie. Zrobili jakieś 100 m i koniec dalsza cześć na wieczne nigdy.
Tak się rzuciła gmina...

50


proste ~proste (Gość)05.12.2022 08:16

zamontowane światła w sulejowie , do przemyślenia jak w prosty sposób WYMUSIĆ OBWODNICĘ DLA miasta , trzy osoby i wystarczy przechodzić w czasie natężenia ruchu ,KOREK od piotrkowa do opoczna , protest powtarzać sukcesywnie i do skutku ,czas obietnic właśnie sie kończy

72


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)04.12.2022 22:15

A kiedy budowa dalszej części ulicy Dobra Woda? Na ten cel też jest dotacja rządowa.

61


Slowly ~Slowly (Gość)04.12.2022 17:20

.....na finiszu. Remont drogi Sulejów-Podklasztorze nawet nie został dobrze zaczęty. Firma-wykomawca udaje że coś robi, a tak naprawde to nie może wygrzebać się z budowy dworca w PT.

81


Entrails ~Entrails (Gość)04.12.2022 16:01

Ale sukcesy !!! Godne trzeciego świata.
W każdym innym europejskim kraju (EU) drogi asfaltowe, chodniki i ścieżki rowerowe to norma cywilizacyjna. Ale w Polsce....sukces ! Mamy drogę bez błota.
No i trza poświęcić ????

92


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat